Vipbakim

Daha Güzel Saçlar İçin Doğal Tarifler

Daha Güzel Saçlar İçin Doğal Tarifler

Öncelikle hepimiz doğal, işlem görmemiş, parlak ve dolgun saç isteriz. Fakat beslenmemiz, yaşam şeklimiz ve doğru bilip yaptığımız yanlışlar saçlarımıza ve saç derimize oldukça zarar vermektedir. Saç bakımı ve güzel saçlara sahip olmak için ciddi bir emek ve zaman ister. Sadece kullandığımız yağlar veya şampuanlar yeterli olmayabilir. Bunun için doğal, basit ve çok fazla zaman istemeyen birkaç yöntemden bahsedeceğim.

İlk olarak saçlarımızı düzenli olarak kestirmemiz gerektiğini söyleyeceğim. Sadece uçlarından bile olsa en azından ayda bir lütfen kestirmeye çalışın. Islak saça hiçbir şekilde müdahale edilmemesi gerektiğini biliyorsunuzdur. Saçlarımızı hafif nemli olana kadar bekletmemiz lazım. Bunun için banyodan sonra kullandığımız havluyu değiştirip kuru bir havluyu tekrar saçlarınıza sararsanız daha çabuk nemlenmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer saçlarınız çok zor açılmıyorsa hiç tarak kullanmamanızı tavsiye ederim. Tarak kullanacaksanız, sağ yada sol taraftan saçlarınızı birleştirip ilk önce uçlarını tarayın. Daha sonra ikiye ayırıp tamamen tarayıp açabilirsiniz. Eğer zamanınız varsa bu şekilde saçlarınızı biraz daha bekletin. Saçlarınız kurumaya uçlardan başlayacaktır. Şimdi saçlarınızın önce uçlarına daha sonra çok az miktarda boylarına parmaklarınıza dağıtacak şekilde “Üzüm Çekirdeği Serumu” sürelim. Saçı karıştırır gibi değilde daha çok uçlarını avuç içlerinizle okşar gibi sürebilirsiniz. Üzüm çekirdeği serumu nemli saçlarınızın nemini korumasına yardım ederek, kırılmasını önler.

İsterseniz kuru saçlarınıza da uygulayabilirsiniz sadece 2-3 damla yeterli olacaktır çünkü oldukça yoğun bir kıvamı vardır.Şimdi gelelim kısa süreli değil ama uzun vadede saçlarınızı baştan yaratacak bir tarife. Aktarlardan bulabileceğiniz “Hint Yağı” ve “Kırmızı Biber Suyu” Bu iki bitkisel ürünü alıyoruz. Şişelerini sıcak suda ısınıncaya kadar bekletiyoruz. Yeterince ısındığına inandığınızda başka bir şişede yada boş bir kasede saçlarınızın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre ikisini karıştırıyoruz.

 

Saçlarınızın diplerine masaj yaparak uyguluyoruz. Biber yağı biraz yakabilir, normaldir. Uyguladıktan sonra saçlarınızı streç film ile yada naylon bone ile tamamen saracak şekilde sarıyoruz. Uyumanıza yakın yapıp sabaha kadar bekletebilirsiniz. Zamanınız uymuyorsa 3-4 saat yeterli olacaktır. Duruladıktan sonra rutin işlemlerinizi yapabilirsiniz. Haftada 2 kez uygulayın. Sonuçları için bana çok teşekkür edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.