Vipbakim

Deniz ve Havuz Sonrası Islanmış Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Deniz ve Havuz Sonrası Islanmış Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

9 ay hevesle beklenen yaz aylarında, havuz, deniz, güneş, kum ile geçen günler paha biçilemez. Ancak bu eğlence ile birlikte, neredeyse bütün kadınların muzdarip olduğu deniz ya da havuz sonrasında saçların aldığı korkunç durum. Sahile gitmeden önce emek emek şekillendirilmiş saçlar, su ile etkileşime geçtiği an ağırlaşır ve yapışık bir görünüm olur. Elbette bazı kadınlar bundan memnun olabilir, fakat büyük çoğunluğun rahatsız olduğu gerçeği reddedilemez. Peki sahilde ya da havuz kenarında ıslak saçların güzel görünmesi mümkün müdür ?

Islak Saçlar İçin Şekillendirme Önerileri

Dalgalı saçlar genellikle günlük hayatta çok fazla elektriklenir. Günlük hayatında bu durumdan şikayetçi olan dalgalı saçlılar aslında deniz ve havuz sonrası anlarda oldukça şanslıdır. Çünkü tuzlu su ve klorlu su, dalgaları belirginleştirir ve elektriklenmeyi minimum seviyeye indirir. Bu yüzden aslında dalgalı saç sahibi kişilerin havuz ve denizden çıktıktan sonra bir şey yapmaya pek de ihtiyaçları yoktur.

Şapka ve bandanalar, deniz ya da havuz sonrası ıslanmış saçların en büyük kurtarıcısıdır. Islak ya da kuru saça fark etmeden şapka ve bandana kullanılabilir ve bu sayede şık bir görünüm kazanılabilir. Aynı zamanda bandana ve şapkalar, güneşin direkt olarak saça ulaşmasını önler. Bu sayede güneşten gelecek zararı minimum seviyeye indirir. Güneşin saç üzerinde yarattığı olumsuz etkiler göz önüne alındığında şapka ve bandana kullanımı sağlık açısından da oldukça önemlidir.

Saçlar ıslak iken tepeden yapılan sıkı bir topuz,eve gidene kadar kişiyi şık göstermeye yeterlidir. Çünkü ıslak saça şekil vermek her zaman daha kolaydır ve tuzlu ve klorun etkisi topuz olan saçın elektriklenmesine müsaade etmez. Aynı zamanda ensede yapılan hafif bir topuzda büyük iş görmektedir. Deniz sonrası yapılan topuzlar, kazandırdığı şık görüntünün yanında, kolay bronzlaşma imkanı da sunar.

Deniz ya da havuz sonrası örülen saçlar, kişiye oldukça estetik bir görünüm kazandırır. Çok sıkı olmamak kaydı ile, ıslak ya da kuru iken örülebilir. Fakat ıslakken örülmesi, şekil vermenin kolaylığı açısından tavsiye edilir.

Tepeden yapılan bir at kuyruğu modeli, günlük hayatta olduğu gibi deniz sonrası da kurtarıcı modellerden bir tanesidir. Uygulamanın oldukça kolay olması ve günlük hayatta kazanılmış el alışkanlığı sayesinde pratik şekilde toplanan at kuyruğu gevşek de olsa sıkı da olsa kazandırdığı cool görünüm kaybolmaz.

Deniz ya da havuzdan sonra, mandallı bir toka yardımı ile yarısı fazla sıkı olmamak kaydı ile toplanan bir saçtan daha iyisi olamaz. 2017 yaz sezonunun en popüler modeli olan dağınık şekilde yarısı toplanmış saçlar, sahilde de popüleritesini korumakta ve tüm gözleri üstünde toplamakta.

Tüm bu yöntemlerden sıkılmış olanlar ise plaj çantalarında mutlaka saç şekillendirici ürünler bulundurmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.