Vipbakim

Dip Boyasını Geciktirmenin Yolları

Dip Boyasını Geciktirmenin Yolları

Çoğu kadın yepyeni tarza ve saçlara sahip olmak için saçını boyatmaktan keyif alsa da, dip boyasının gelmesi yüzünden bu süreçte biraz çekimser davranabilir. Dip boyası saç boyandıktan sonra zaman içerisinde asıl saç renginin diplerden görünmeye başlamasıdır.

Bu durum da saçın yeniden boyanma vaktinin geldiğinin sinyalidir. Dip boyası nerdeyse aylık periyotlarla yapılması gereken bir iştir. Ancak saçınız en az 6 hafta sonra boyamanız gerekir. Bu yüzden de kadınlar için oldukça sıkıcı bir hal alır. Bazı küçük ipuçları ile dip boyanızı geciktirmeniz mümkün.

Dip Boyanızı Geciktirmeye Çalışın!

Kadınlar saçlarını ilk boyattığında kuşlar gibi hafif, kelebekler gibi mutlu hissetse de dip boyası gelmeye başlayınca durum biraz sıkıcı oluyor. Saçlarına özen gösteren bir kadın bu şekilde dolaşmak istemiyor ve hemen dip boyası yaptırmak istiyor.

Halbuki saç boyandıktan sonra minimum 6 hafta beklenmesi gerek. Aksi takdirde saçınız yanabileceği gibi uzun vadede saç dökülmeleri kaçınılmaz olur. Bu yüzden dip boyasını geciktirme yöntemleri her kadına lazımdır. Sizin için bir kaç ufak yöntem önerelim.

  • Öncelikle boya seçimi yaparken dip boyanız geleceğini nazara alarak renk seçmelisiniz. Asıl tonunuza daha yakın olan tonları tercih ederseniz dip boyanız geldiği daha az belli olacak ve daha uzun periyotlarla saçınızı boyatacaksınız. Ancak saçınızda beyazlar varsa dip boyasından kaçışın çok zor olduğunu söylemeliyiz.
  • Sac renginizle uyumlu kuru şampuanlar ya da geçici saç boyaları ile dip boyası yapma süresini daha da uzatmanız mümkün. Bu yöntem saçlarınızı boyatana kadar sizi ele vermeyecektir.
  • Düz saçlar saç diplerini daha çok açığa çıkarır. Bu yüzden dip boyanız gelmişse saçlarınızı düzleştirmek yerine kabarık ve hacimli şekilde kullanın. Bu sayede saç diplerinizi yine saçlarınız gizleyecektir.
  • Bir hayli ilginç ama işe yarayan bir yöntem ise saç diplerine göz farı sürmek. Şekillendirdiğiniz saçlarınızın diplerine saç renginizle uyumlu göz farı sürebilirsiniz.
  • Saç bandı da dip boyayı gizlemek için iyi bir yöntemdir. Bu şekilde yalnızca alın hizasındaki dipler görünecektir. Buraları ise yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerle kolayca kapatabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.