Vipbakim

Doğal Saç Maskesi Tarifleri

Doğal Saç Maskesi Tarifleri

Saçlarımız, her zaman için bakım isteyen bölgelerimizden birisidir. Gerek yıpranmalara karşı olsun gerek ise de saçlarımızın şekillenmesi üzerine olsun muhakkak bakım yapmalı ve gerekli maskeleri uygulamalıyız. Ama her zaman ki gibi hazır olan değil, doğal bakım yollarını tercih etmeliyiz. Bu bağlamda ise doğal saç maskesi tarifleri karşımıza çıkıyor. Bakalım hangi malzemeler eşliğinde, hangi bakımları uygulayabiliyoruz.

Avokadolu Canlandırıcı Saç Bakım Maskesi

2 yemek kaşığı bal ve 1 adet avokado ile bu maskeyi uygulayabileceksiniz. İki malzemeyi karıştırırken dikkat etmeniz gereken şey; avokadonun iyice ezilmiş olması olacaktır. İçerisinde ki bal sayesinde saçlarınız olduğundan daha parlak gözükecektir ve bu bağlamda saçlarınızı ekstra bir bakım kazanmış olacaktır.

Saç Dökülmelerini Azaltan Maske

1 yemek kaşığı biberiye yağı, 1 çay kaşığı ısırgan tohumu yağı ve 3 tatlı kaşığı ardıç ağacı yağı kullanarak saç dökülmelerini en aza indirebileceksiniz. Aldığınız bu 3 yağı da iyice karıştırın ve sıcak su soldu bir tencerenin üzerine koyarak ısıtın. Daha sonra bu karışımı saçlarınıza iyice yedirerek, streç film ya da bone yardımıyla saçlarınızı kapatın. 1 saat beklemenin ardından saçlarınızı durulayabilir ve haftada bir kez kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı Maskesi

1 yumurta ve 6 yemek kaşığı zeytinyağı sayesinde bu karışımı elde edeceksiniz. Bir kasede bu malzemeleri iyice karıştırın ve eğer saçlarınız uzunsa malzemeleri 2 katına çıkartabilirsiniz. Daha sonrasında bir fırça yardımı ile saçlarınızın diplerinden başlayarak saçınıza yedirin ve bir havlu ya da bone ile saçlarınızı toplayın. 1 saat bekletin ama yumurta kokusu biraz rahatsız edecektir. Saçlarınızı şampuanla iyice durulayın. Haftada 1 defa uyguladıkça; 1 ay sonra hem saç telleriniz kalınlaşacak hem de saçlarınız dolgunlaşacaktır.

Yıpranmış Saçlar İçin Aloe Vera Maskesi

Yarım çay bardağı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı gliserin ve 1 tatlı kaşığı aloe vera jeli ile hazırlayacağınız bu maske sayesinde, hem sürekli şekil verdiğiniz saçlarınız beslenecek hem de saçlarınızda ki o yıpranmış görüntüsü kaybolacaktır. Haftada 2 kere kullanacağınız bu maskenin tüm malzemelerini bir kap içerisinde karıştırarak saçlarınıza uygulayın ve yarım saat bekleyin. Daha sonra saçlarını yıkayın ama saç kurutma makinesi kullanmayın. Kısa zamanda bakımlı ve sağlıklı saçlara kavuşacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.