Vipbakim

Doğal Tariflerle Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Doğal Tariflerle Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Bakım yapmak, her kadın için kaçınılmaz bir eylemdir. Özellikle de bazı bakımlar, aksatılmaması gerekilen bakımlar arasına girmektedir. Saç bakımı bahsettiğimiz bu bakımlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğal tariflerle saç bakımı nasıl yapılır, buna değinerek saçlarımıza en sağlıklı şekilde nasıl koruruz bunu anlayacağız.

Doğal Saç Bakımları

Lavantalı Saç Bakım Maskesi

Saç dökülmeleri ve saç bakımının bir arada olması, oldukça keyif veren bir eylemdir. Her ne kadar kimi zaman neredeyse imkansız gibi gözüküyor olsa bile; ikisinin bir arada olması mümkün olacaktır. 3,5 su bardağı kaynamış suyun içerisine koyacağınız 50 gram lavanta ile bu meseleyi halledebileceksiniz. Bu iki madde çay gibi demlendikten sonra lavantayı süzerek saçınızı uygulayın, yarım saat bekledikten sonra ise saçınızı sadece durulamalısınız.

Ballı Saç Maskesi

Bal, sadece cildimize iyi gelen bir malzeme değildir. Cildimize iyi gelen en iyi tarafı ise sivilcelerden ve sivilce lekelerinden arınıyor olmasıdır. Bu bakımdan dolayı da balı her türlü bakımda kullanabilirsiniz. Ama saç bakımı için bal kullanmak, en doğal yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkacaktır. 4 su bardağı sıcak suya, yarım tatlı kaşığı balı katarak, balı iyice eritin. Saç diplerinize çok değdirmeden bu karışım ile saçınızı yıkayın ve daha sonrasında durulamadan kurutun. Oldukça parlak olduğunu göreceksiniz.

Zeytinyağlı Saç Maskesi

Yukarıda bahsettiğimiz besin gibi, aynı şekilde zeytinyağı da bir o kadar önemli bir besindir. Gerek sağlığımız açısından erek ise de bakım açısından birçok önemi bulunmaktadır. Saçlarınıza ballı maske gibi hem parlaklık kazandıracaktır hem de saçlarınızın hızla uzamasını sağlayacaktır. Saçınızın uzunluğuna nazaran karışımın miktarı değişecektir. Standart olarak ise; yarım su bardağı zeytinyağı ve 1 yumurta sarısı kullanılacaktır. Bu karışımı iyice karıştırdıktan sonra, saçlarınıza yedirin ve daha sonrasında yarım saat bekletip iyice durulayın. Eğer sonucu çok daha etkili bir şekilde yakalamak istiyorsanız; saçlarınızda bu karışımı 2 saat bekletebilirsiniz.

Sarımsak Formülü

Saç derinizi rahatlatmak için veya saç dökülmelerini durdurmak için, havanda ezdiğiniz sarımsakları şampuanınızın içine ekleyerek uygulayabilirsiniz. Eğer kokusundan rahatsız oluyorsanız sarımsakları süte kaynattıktan sonra havanda dövün ve o şekilde şampuana katın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.