Vipbakim

Doğal ve Sağlıklı Saçlar İçin Ne Yapılmalıdır?

Doğal ve Sağlıklı Saçlar İçin Ne Yapılmalıdır?

Doğal ve sağlıklı saçlar için ne yapılmalıdır sorusu sık biçimde karşımıza çıkan bir sorudur. Saçlarınız çok sağlıksız bir görünüme sahip ise bu durumdan kurtulmak için bazı bakım önerilerini uygulayabilirsiniz. Bakım önerileri ile birlikte kolay biçimde saçlarınıza bakım yapabilir, daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Doğal ve sağlıklı saçlar herkesin hayalidir ama bunun için yeterince çaba gösterilmemektedir.

Saçlarınız sizin ona değer verdiğiniz ölçüde sağlıklı olacak ve parlayacaktır. Bunun için belirli bakım maskelerini kullanmanız yerine evde kendiniz tamamen doğal malzemelerden maskeler elde edebilirsiniz. Maskenin düzenli kullanımı çok önemlidir. Bu şekilde uyguladığınız maskenin faydalarını daha net biçimde görebilirsiniz.

Saç Kırıkları İçin Bakım Maskesi

Saçlarınızda çok sayıda kırık varsa saçlarınız sağlıklı bir biçimde uzamayacaktır. Bunun için önereceğimiz bakım maskesini hazırlayabilir ve saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınız daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Saç kırıklarına iyi gelen maske tarifi için gerekli malzemeler arasında yarım bardak lor ve 1 çorba kaşığı süzme bal yer almaktadır.

Bu malzemeleri bir kabın içine alın ve iyice karıştırın. Belirli yoğunluğa geldiği zaman maskeyi alın ve saçlarınızın diplerinden uçlarına kadar iyice sürün. Sonrasında bu karışımı kafa derinize masaj yapar biçimde sürün ve 20 dakika bekleyin. Sonrasında durulama için sadece su kullanımı yeterli olacaktır. Bu maske 2 haftada bir kere olmak üzere kullanılmalıdır. Saç kırıklarını önlemek için ayrıca yumuşak havlu kullanmalı ve çok fazla fön makinesi kullanmamalısınız.

Kepek Önleyici Bakım Maskesi

En büyük saç sorunlarından birisi kepektir. Kepekli saçları kötü bir görünüme sahiptir. Kepek herkesin başına gelen bir sorundur. Kullanılan şampuan ve saç kremi kepek oluşumu üzerinde oldukça etkilidir. Aynı şekilde saçınızı hangi aralıkta yıkadığınız ve hangi sıcaklık derecesinde saçınızı yıkadığınız da kepek üzerinde etkiye sahiptir. Kepekten kurtulmak için bakım maskesi kullanabilirsiniz.

Bunun için gerekli malzemeler olarak  1 bardak yeşil çay, 1 çay kaşığı beyaz sirke ve nane kullanılmalıdır. Bu malzemeleri cam kase içinde karıştırın. Sonrasında saçınızı nemlendirip bu karışımla birlikte yıkayın. 5 dakika bu şekilde saçlarınızı beklettikten sonra şampuan ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu karışımı ne zaman banyo yaparsanız yapın uygulayabilirsiniz. Karışım saçınızdaki kepeklerden kurtulmanızı sağlayacak oldukça etkili bir karışımdır ve önerilmektedir.

Daha Yumuşak Saçlar İçin Bakım Maskesi Uygulaması

Yumuşak saçlara sahip olmak istiyorsanız bu bakım maskesi tam aradığınız türde bir maske olacaktır. Maske için 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı bal kullanımı gereklidir. Bu iki ürünü bir kaba alın ve karıştırın. Sonrasında bunları saçınızın uçlarına doğru yavaşça sürün. Maskeyi 30 dakika bekletin ve sonrasında durulama yapın. Doğal ve sağlıklı saçlar için ne yapılmalıdır sorusuna verilebilecek  başlıca yanıtlar bunlardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.