Vipbakim

Doğal Yollarla Saç Bakımı

Doğal Yollarla Saç Bakımı

Sağlınıza zarar vermeden ve yeni sorunlara neden olmadan Doğal yollarla saç bakımı oldukça önem taşımaktadır. Saç bakımınız için kozmetik ve bakım merkezlerinden aldığınız ürünlerle bir kullanım sağlıyor olabilirsiniz. Doğal ve alternatif bir çözüm isteyenler için de evde hazırlayabileceğiniz doğal ürünler bulunmaktadır.

Saçlarınızda sıklıkla kullandığınız, maske, şampuan, krem ve saç boyalarının içeriğinde kimyasallar saçlarınıza zarar verebildiği gibi doğal seçimlerin artı bir getirisi olacaktır. Bu nedenle sizler için hazırladığımız özel kürler sayesinde, hem saçlarınızın bakımını yapacak hem de parlak ve canlı görünmesini sağlayacaksınız.

Ballı Saç Maskesi Kürü;

  • Balın cilt sorunlarında, pürüzsüzlük verici, sivilce ve lekeleri tedavi edici faydalarının olduğunu birçoğumuz biliyoruz. Sizlere saç bakımındaki etkilerini anlatacağımız balın, saçlarınıza ekstra bir güç katacağını da söylememiz gerekiyor. Saçınızın parlak görünüme sahip olmasında oldukça etkili olan yarım tatlı kaşığı kadar balı, 5 su bardağı sıcak suyun içerisinde eritene dek karıştırmanız gerekiyor. Oluşturduğunuz karışımı saçınızın diplerine çok değdirmeye dikkat ederek saçlarınızı yıkayın. Durulama yapmadan önce kurulamalı ve sonrasında her aynaya baktığınızda parladığını görebilirsiniz.

Lavantalı Saç Maskesi Kürü;

  • Saçlarınızın dökülmesinin önüne geçmek ve bakımını en doğal şekilde sağlamak için harika bir maske olan bu kürün hazırlanışı, lavanta ve su malzemelerinden oluşmaktadır. 3,5 su bardağı kadar kaynamış suyun içine, 60 gram lavanta ekleyin ve demlenmesini beklemeye başlayın. Demini aldıktan hemen sonra ılıyana dek suyunu süzün ve elde ettiğiniz lavantalı suyla birlikte saçlarınızı yıkayın. Yıkama sonrası 30 dakika kadar bekledikten sonra hemen durulayın.

Zeytinyağlı Saç Maskesi Kürü;

  • Doğal yollarla saç bakımı için oldukça önemli olan bu kür, saçlarınıza oldukça iyi gelecek. Saç bakımı için oldukça etkili olan zeytinyağı, canlılık ve parlaklık kazandırdığı gibi uzamasını da sağlayacaktır. Saçlarınızın uzunluk seviyesine göre yarım su bardağı zeytinyağına, 1 tane yumurta sarısı eklemeli ve oluşturduğunuz maskeyi saçlarınıza titiz bir şekilde sürmelisiniz. Hemen sonrasında 30 dakika kadar bekleyip saçlarınızı yıkamalısınız. Etkili bir sonuç için 2 veya 3 sat kadar beklemeniz sağlıklı olacaktır.

Saç bakımları için artık doğal ürünler ve bu doğrultuda yapılan maskeler hem doğal hem de sağlıklı bir sonuç elde etmenizi sağlamaktadır. Saç maskesini uygulayamayanlar için önerebileceğimiz; şampuanlarının içine sarımsak katılarak bakım yapılabileceğidir. Saç dökülmelerinizi azaltmak, saç derisini rahatlatmak için oldukça önemli olan sarımsağı havanda dövdükten sonra şampuanınızın içerisine katabilirsiniz. Kokusu rahatsız ediyorsa, sarımsağı sütte kaynatabilir ve böylece şampuanın içine atabilirsiniz. Bu işlem sonrasında kokudan kurtulmuş olacak ve bu doğal saç bakım maskeleriyle birlikte canlı, dolgun ve kaliteli saçlar sizleri bekliyor olacaktır. Sağlıklı ve parlak saçlarınızla beraber özgüveninizin tavan yapacağını ve mutlu olacağınızı da eklemek isteriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.