Vipbakim

Doğal Yöntemlerle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal Yöntemlerle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçların beslenmesi için yapılacak en doğru şeylerden biri evde doğal yollarla saçınıza bakım uygulamaktır.  Stres, hava kirliliği, bakımsızlık gibi faktörler saçların kolayca yıpranmasına neden olmakta ve saçlarınız mat bir görünüme bürünmektedir. Evde uygulayacağınız saç bakımında doğal yöntemler ile saçlarınızı güçlü ve parlak bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

evde-dogal-sac-bakimi

Doğal Saç Bakımında Evde Yapılabilecekler

Evde yapabileceğiniz saç bakımında doğal yöntemler için öncelikle haftalık olarak saçlarınızı, banyo öncesi, zeytinyağı ile masaj yaparak yağlayın. Daha sonra ılık ve nemli bir havlu ile saçlarınızı sarıp 20-25 dakika bekletin. Bu işlem saç diplerinizdeki gözeneklerin oksijen almasını sağlayacaktır. Yağlama yaptığınız saçlarını doğal şampuanlarla yıkayınız ve bol ılık su ile durulama işlemini yapınız. Doğal olan uygun bir saç kremi ile de saçlarınıza yine masaj yaparak saçlarınızı nemlendiriniz. Haftada bir kez saçlarınıza bitkisel kürlerle hazırlanmış maskeler uygulayınız.

evde-sac-bakim-kuru

Saçlarınıza Evde Uygulayabileceğiniz Doğal Kürler

Bitkisel kürler saç bakımında doğal yöntemler içerisinde en etkili olanıdır.  Dört bardak sıcak suyun içine bir kaşık bal ilave ederek elde etiğiniz karışımı şampuanlama sonrasında nemli saçlarınıza uygularsanız daha parlak saçlara kavuşabilirisiniz. Yine yarım fincan bal ve yarım fincan zeytinyağı ile elde ettiğiniz karışımı saçlarınızda yarım saat bekletip daha sonra şampuanla iyice durulamanız saçlarınızın kuruluğunu alacak ve saçlarınızı nemlendirecektir. Kuru ve kırılan saçlarınız için bir çay kaşığı ceviz yağı, keten tohumu, pul biber, iki çay kaşığı biberiye tohumu ve bir adet yumurta sarısı ve ile hazırladığınız karışımı saç diplerinize hafif dairesel hareketlerle yedirin. Yarım saat kadar sonra saçlarınızı iyice yıkayıp durulayın. Bu kür sayesinde saçlarınız nemlenecek ve daha parlak görünecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.