Vipbakim

Doğal Yöntemlerle Saçları Kalınlaştırmanın 5 Yolu

Doğal Yöntemlerle Saçları Kalınlaştırmanın 5 Yolu

Kadınlar için dolgun saçların önemini herkes çok iyi bilir. Cılız ve cansız saçlar kişinin olduğundan daha kötü görünmesine neden olabilir.Bu yüzden saçların bakımını yaparak daha güzel görünmelerini sağlamak için birçok yöntem denenmektedir. Özellikle ince saçlara sahip olanlar ve aşırı boyama nedeniyle saçlarını yıpratanlar daha canlı saçlara sahip olmak için birçok yöntem dener. İşte bu yöntemlerden en çok denenen saçları kalınlaştırmanın 5 yolu ve uygulanışları!

Boya Yapmamak

Saçların sık sık boyanması incelip kopmalarına neden olur. Özellikle açık renge boyanan saçlarda yıpranma çok daha fazla görülmektedir. Bu durumun önüne geçmek için ihtiyacınız olan boyayı ya saç renginize uygun ve saçınızı yıpratmayacak ürünler tercih ederek yapmalı ya da saçlarınızı boyatmaktan vazgeçmelisiniz. Saçınızı boyamadan bakım yaptığınızda saçlarınızın daha parlak ve kalın olması için temel bakımı da yapmış olursunuz.

Hint Yağı Bakımı

Hint yağı saç bakımında yıllardır kullanılan bir üründür. Özellikle Hintli kadınların saçlarının güzel olması nedeniyle bu yağın kullanılmasının yaygınlaşması, saç bakımında ve uzamasında akla gelen ilk ürünlerden olmasına yol açmıştır. Hint yağını saç diplerinize friksiyon yöntemiyle sürerek masaj yapacak şekilde kullanmanız saçlarınızın sağlıklı uzamasına, kalınlaşmasına ve parlak görünmesine yardımcı olmaktadır.

Zeytinyağı

En yararlı yağ olan zeytinyağı ile saç kalınlaştırmak mümkündür. Ancak bu alışkanlığın küçük yaşlardan itibaren kazandırılması gerekmektedir. Zeytinyağı da tıpkı Hint yağı gibi saç diplerine uygulanmaktadır. Ancak bu ürünün kullanılması sonrası iyi bir şekilde saçın yıkanması gerekmektedir. Saçı ağırlaştırabilen zeytinyağı, aynı zamanda saçlarda kepeklenmeye de neden olabilir.

Doğal Şampuan Kullanmak

Çocukluktan itibaren bitkisel şampuanların tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle %98 bitkisel olan şampuanlarla saçları yıkamak, kimyasalların etkisinin en aza indirilmesini sağlamaktadır.

Saç Köklerini Uyarmak

Saçların hızlı bir şekilde uzaması ve canlanması için saç köklerinin uyarılması gerekmektedir. Saç diplerine yapılacak masajla saçları hafif bir şekilde çeker gibi yapmanız, kolay bir şekilde saç köklerini uyaracaktır. Boyasız ve bakımı düzenli olarak yapılan kimyasaldan uzak saçlar, saç tipinize göre ideal saç kalınlığına ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Etiketler:

Yorumlar
 1. nhlaxu dedi ki:

  Saçınizin diplerini bebwpudrasiyla pudralayip calkalayin.hem yaglanmayi onleyecektir &giderecektir.Hemde gacim kazandiracaktir.

 2. Asel Askarova dedi ki:

  Saçımı nasıl gürleştirebilirim

  1. vipbakim dedi ki:

   Merhaba, Aşağıdaki Linkte İstediğiniz Bilgiler Mevcuttur.

   https://vipbakim.net/maskeler/bildircin-yumurtasi-ile-sac-gurlestirme-maskesi.html

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.