Vipbakim

Dökülen Saçlar İçin Evde Etkili Saç Bakımı Önerileri

Dökülen Saçlar İçin Evde Etkili Saç Bakımı Önerileri

Gün içinde belli miktarda saç dökülmesi olması normaldir. Ancak normalden fazla olan saç dökülmesinin pek çok sebebi olabilir. Saçlarınız belli zamanlarda daha çok dökülüyorsa bu dökülmenin sebebi mevsim olabilir ya da stresli olduğunuz zamanlarda saçlarınız daha çok dökülebilir. Bu gibi durumlara karşı yapılan dökülen saçlar için evde saç bakımı işe yarıyor mu, evet yarıyor.

lavanta-sac-dokulmesi

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN KÜRLER

Eğer saç dökülmesi sağlık ile ilgili bir problemden kaynaklanmıyorsa veya genellikle erkeklerde rastlanan genetik bir dökülme değilse evde bakım yaparak saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. Doğanın bize sunduğu bitkilerle bu tür bakımları yapmak hem kolay hem de az maliyetlidir hatta evde her zaman bulunan malzemeler ile yapabilirsiniz. Saçlarınıza düzenli olarak uygulayacağınız kürlerle kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Saç dökülmesi için uygulanacak kürlerin hepsi farklı şekillerde hazırlanır ve farklı sürelerde uygulanır, önemli olan düzenli uygulama yapmanızdır. Saç tipinize göre uygun şampuan ve saç kremi kullanmanız da etkilidir, uygulayacağınız kürlerle saç bakımınızı destekleyebilirsiniz.

ab38634.jpg

Dökülen saçlar için hangi kürleri uygulayabilirsiniz? Lavanta saç dökülmesi için kullanabileceğiniz bir bitkidir, bir tutam lavantayı kaynatıp ılıdıktan her yıkamadan sonra saçlarınızı bu su ile durularsanız kısa sürede saç dökülmenizin azaldığını fark edersiniz. Isırgan otunu da aynı şekilde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda evde saçlarınız için saç bakım maskeleri de hazırlayabilirsiniz, zeytinyağızeytinyağı saçlarınızın parlak, güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar. Zeytinyağı gibi diğer mucize de badem yağıdır, badem yağı saçlarınızı gürleştirir, dökülen saçlarınız için birebirdir. Evde uyguladığınız bu basit yöntemlerle saçlarınıza bakım yaptığınızda saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz. Hem kolay hem de maliyeti olmayan saç bakımı için mutfağınızdaki malzemeleri gözden geçirin, her an elinizin altında olan mucizeleri kullanarak saçlarınızı canlandırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.