Vipbakim

Dökülen Saçları Nasıl Geri Kazanabiliriz?

Dökülen Saçları Nasıl Geri Kazanabiliriz?

Belli dönem ve mevsim geçişlerinde saçlarda dökülmeler yaşanmaktadır. Bu dökülmeler genellikle stres ve sıkıntı kaynaklı da olabilmektedir. Dökülen saçları geri kazanmak adına yapılan çalışmalar arasında en başarılı sonuç veren nokta ise doğal terapi ürünleri kullanmaktadır. Saç diplerine uygulanan dinlendirici ve besleyici doğal ürünler, saçı kökten uca korumaktadır. Dökülmeleri azaltmaya yönelik sarımsak özlü şampuanlar, bitkisel yağ terapileri ve saça uygulanan yağ kompleksleri dökülen saçların yerini daha canlı şekilde doldurmaktadır.

dokulen-saclari-geri-kazanmak

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Saç dökülmelerini önlemek için ilk olarak dökülmenin kaynağı tespit edilmelidir. Dökülen saçları geri getirme adına yapılan doğal terapi ürünleri ve saç maskeleri dökülen saçın yerini daha canlı şekilde doldurmaktadır. Saç dökülmesini önlemek için kimyasal şampuan ve bakım ürünlerinden uzak durulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kişi yaşam şeklini de düzenlemelidir. Doğal gıdalar ile beslenme ve düzenli beslenme ile saç dökülmeleri kısa zaman içerisinde azaltmaktadır. Kan dolaşımını hızlandırıcı sıcak ve soğuk su kompleksleri de saç kökünü korumaktadır.

Doğal Saç Maskeleri

Saçın yapısını koruyacak ve kökten uca besleyecek en etkili ürün saç maskeleridir. Bu maskeler doğallığı ile saçların dökülmesini de engellemektedir. Doğal saç maskeleri nem terapisi ve besleme özelliği olan maskelerdir. Çeşitli yağlar ile yapılan bu maskeler besleyici özelliği ile saç dökülmelerini önlerken aynı zamanda dökülen saçların geri kazanılmasına da yardımcı olur. Saç kırıklarını azaltmak ve saç derisini beslemek isteyen kişiler doğal zeytinyağı ve limon, lavanta, argan yağı, hint yağı ve çam terabeti yağlarını kullanarak kendi saç yapısına uygun maskeyi oluşturmaktadır.

dokulen-saclar-geri-gelirmiSaç Maskelerinin Saça Faydaları Nelerdir?

Saçı kökten uca besleyen ve koruyan ürünler arasında doğal saç maskeleri gelmektedir. Saç maskeleri deride oluşan hasarı gidermek ve saç köklerini beslemek için en etkili yöntemlerden biridir. Saç maskeleri saçta oluşan kırık ve cansız görünümüz azaltmaktadır.

Saç diplerini koruyarak egzama ve kepek sorunlarına karşı tedavi oluşturmaktadır. Stres ve ürün kaynaklı saçında dökülme problemleri yaşayan kişiler uyguladıkları doğal saç maskeleri ile saç dökülmelerini önleyerek yerine daha canlı ve güçlü saçlar elde etmektedir.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Aynur dedi ki:

    Ben saç çıkarıcı titanyumlu set kullanmıştım çok memnun kalmıştım saçlarımın dökülmesi durmuştu aynı zamanda seyrek yerlerimden saçlarım çıktı öneririm

  2. Hilal dedi ki:

    Aynur hanım sizin kullandığınız ürünü nerede bulabilirim ve adını öğrenebilirmiyim

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.