Vipbakim

Dolgun Saçlara 5 Adımda Ulaşın!

Dolgun Saçlara 5 Adımda Ulaşın!

Yıpranmış ve bakımsız saçların dolgun görünmesi de mümkün değildir. Bu yüzden bakım yöntemlerine ve kaçınmamız gereken hatalara dikkat çekeceğiz. 5 adımda dolgun saçlar için:

1-) 5 adımda dolgun saçlar için püf noktası saç kesiminiz. Saç kesim şekliniz saçınızın donuk ya da dolgun görünmesini etkileyen bir faktördür. Genellikle kısa modeller saçı daha dolgun gösterir. Yüz şeklinize göre doğru kesimi tercih etmelisiniz. Küt kesim, katlı kesim ve orta boy kesimler saçın daha gür görünmesini sağlar. Kısa saç kullananların koyu renkler tercih etmesi daha doğru olur çünkü koyu renkler kısa saçları daha kalın telli gösterir. Açık renkler ise daha donuk ve ince durur. Fakat saçınız ince ve açık sarıysa özel olarak üretilmiş parlatıcılar kullanabilirsiniz. Unutmayın ki saçlarınıza hacim kazandırma özelliği olan bir çok şampuan mevcut. Bunlardan faydalanabilirsiniz. Saçınız seyrek ise kesinlikle biyotin kullanarak ona destek olmalısınız. Saçı güçlendirerek kopmaları azaltır ve yeni saçların güçlü çıkmasını sağlar.

2.) Sık sık saç boyası kullanmak saçı yıpratır. Ne kadar doğal ürünlerden oluşsa da saç boyalarının tümü saça zarar verir ve özellikle sık kullanılıyorsa yıpranma kaçınılmaz olur. Eğer saçınız boyalı ise boyalı saçlara özel bakım ürünleri ve şampuanlar tercih edin. Saçların yüksek ısıya maruz kalması koparak dökülmesine sebep olur. Seyrek saçlar da dolgun görünemez. Saçınızı kuruturken çekiştirmeden ve düşük ısılar kullanarak kurutun.

3.) Saçların doğal şeklini bozmak da zararlıdır. Örneğin kıvırcık saçlıysanız saçınızı sık sık düzleştirmek veya düz saçlıysanız saçınızı sık sık kıvırcık yapmak saçınızın yıpranmasına ve zamanla doğallığını kaybetmesine sebep olur. Bırakın saçlarınız doğal haliyle kalsın. Saç modelinizi seçerken ufak ilizyonlar yaparak da dolgun bir görünüm sağlayabilirsiniz. Ördüğünüz saçınızı kenarlarından gevşeterek dolgun gösterin.

4.) Şampuan seçerken dikkat! Bol miktarda kimyasal bulunan şampuanlardan uzak durun ve saç tipinize uygun olanı seçin. Saçınıza jöle veya köpük sürdükten sonra yıkanırken çıktıklarından iyice emin olun. Saç dersinin gözeneklerini tıkayan jöle ve köpük iyi temizlenmediğinde kepeğe sebep olur. Saçınızı doğal yönünün tam tersine ayırmak doğal bir dolgunluk sağlayacak.  Dolgun görünümlü saç elde etmek için makyajınız size yardım edebilir. Hafif bir makyaj ile yüzünüze renk katmak size iyi gelecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.