Vipbakim

Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Bizler bakımı sadece kadınlara yüklüyoruz. Aslında ne kadar yanlış bir şeyler yaptığımızın farkında olmuyoruz. Bakım dendiği zaman aslında sadece kadınları kapsayacak bir durum olmadığının farkına varmalıyız. Çünkü en az kadınlar kadar, erkeklerinde bakımlı olduğunu görüyoruz.

Elbette gerek cilt bakımı gerek ise de saç bakımı konusunda onlarda az çok bilgililer. Özellikle de tıraş olduktan sonra yüzlerine nelerin iyi gelip nelerin iyi gelmeyeceğini çok iyi biliyorlar.

Ama bir diğer bakım konuları elbette saç konusunda gelişiyor. Saç bakımına oldukça fazla önem veren erkekler için saç bakımına değineceğiz. Erkek saç bakımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Erkekler saç bakımı konusunda kadınlardan çok daha önde diyebiliriz. Neredeyse tüm şampuanlar, erkeklerin saç bakımları için uygundur. Erkeklerde saç yağlanma en sık rastlanan durumlardandır ama bununda çok kolay bir şekilde üstesinden gelebilirler. Saçların kısa olmasından dolayı her gün saçlarını yıkayabilirler.
  • Gerek jöle gerek ise de briyantin kullandıkları için erkeklerde en sık rastlanan durumlardan bir tanesi şüphesiz ki; kepeklenmedir. Bunun üstesinden gelmek için her gün saçlar yıkanmalı ve aynı zamanda gerekli uygulamalar yapılmalıdır.
  • Tabi briyantin ve benzeri ürünler saçları şekillendirmek için son derece kuvvetlidir. Ama eğer kepek sorunundan sıkıldıysanız; saçlarınızı kuruladıktan sonra limon suyu ile şekil verebilirsiniz. Hem saçlarınız bu sayede yıpranmayacaktır hem de doğal yolları tercih etmiş olacaksınız.
  • Erkeklerin saçları kısa oluşu ile bakımı biraz daha kolaydır ama şampuan kullanırken, iki elinize yayıp öyle uygulamalısınız. Direk uyguladığınız zaman saçlarınızın şampuanı gördüğü yer tortu olabilir ve şampuan arınmayabilir.
  • Erkekler son zamanlarda en sık rastladığımız durumlardan bir tanesi şüphesiz ki saç kazıtmaktır. Bunun asıl sebebi saçların daha çok çıkıyor olması düşüncesidir. Ama bu oldukça yanlıştır, eğer saçların daha gür ve aynı zamanda daha sık çıkmasını istiyorsanız; sarımsak maskelerini deneyebilirsiniz.
  • Erkeklerin saçları, kadınlara nazaran çok daha fazla oksijen ihtiyacı duyarlar. Bu sebepten dolayı da 2-3 ayda bir kestirmeleri gerekmektedir.

Erkeklerde Saç Bakım Tedavisi

Sıcak Yağ Tedavisi

2 yemek kaşığı zeytinyağı ısıttıktan sonra, saçlarınızın diplerinden itibaren uygulamaya başlayın. Daha sonra sıcak suda ıslattığınız havlu ile saçlarınızı sarın ve havlu kuruyuncaya kadar bekleyin ve tekrar ısıtarak uygulayın. Bu işlemi aşağı yukarı 3 defa uygulayıp daha sonra saçlarınızı yıkayın.

Hint Yağı Tedavisi

Eğer saçlarınız çok ince telli ve aynı zamanda kırılmaya müsaitse; yarı fincan hint yağını ısıttıktan sonra saçlarınızın diplerinden itibaren uygulayın. Sıcak ıslak ve sıkılmış bir havluyu saçlarınıza sarın ve yarım saat bekleyin daha sonra saçlarınızı yıkayın.

Protein Tedavisi

Öncelikle saçlarınızı bir defa şampuanlayıp durulamalısınız. Daha sonra iki adet yumurta, 1 çorba kaşığı gliserin, 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 oarba kaşığı da elma sirkesini karıştırarak saçlarınıza uygulayın 15-20 dakika sonunda durulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.