Vipbakim

Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır

Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır

Saç rengi açmak için boya dışında doğal yöntemler de kullanılabilmektedir. Bazı kişiler boya kullanmak istemediğinden ve doğal yollarla ton farkı oluşmasını tercih ettiğinden farklı yollara başvurabilir.

Zeytin Yağı Formülü

Her hafta bir kere yapılması gereken bu uygulamada saçlarınız daha açık bir tonda olabilir. Saç uzunluğuna göre bir miktar saf zeytinyağı kökten uca yedirilerek saça sürülür.  Tarakla iyice köklere yedirilen yağ bir saat kadar beklendikten sonra temizlenir. Güneş altında bekleme yapılması daha fazla etkili olmasını sağlayacaktır.

Papatya Çayı Formülü

Etkili bir saç rengi açma yöntemi türüdür. Kurutulmuş papatya ve 3 bardak kaynar su karıştırılır. Bu şekilde birkaç dakika kaynadıktan sonra 10 dakika demlenmesi beklenir. Daha sonra ısıtılan ve demlenen papatya çayı süzülerek saçlara sürülür. Saçınızın önceden temiz olması gerekir. Spreyle de uygulanabilen bu formül isteğe göre benzer tonu yakalamak için kaşlara da yapılabilir.

C Vitamini Formülü

Satın alınan C vitamini ile yapılan uygulamadır. 10 kapsül ezilir ve şampuana eklenir. Her kullanım öncesinde çalkalama işlemi yapılarak 15 dakika saçta şampuanın kalması sağlanır. 5 yıkama sonrasında daha fazla açılma görülür.

 Karbonat Formülü

Karbonat, renk açıcı özelliğe sahip bir maddedir. Duş sonrasında ıslak olan saçlara bir yemek kaşığı kadar sürüldüğünde saçlarınız birkaç tona kadar açılır. Ancak bunu devamlı yapmanız ve 15 dakika mümkünse güneşte beklemeniz gerekir. Karbonat uygulaması yağlı saçların da dengesini sağlar. Ancak karbonat kullanımında miktara önem vermek gerekir. Aşırı uygulamada saçlarınız yıpranabilir. Bunun için dengeleyici maske kullanabilirsiniz.

Elma Sirkesi Formülü

Sirke aydınlatıcı ve renk açıcı özelliklere sahip içeriktedir. Saçlarınızın yıkandığı sırada son durulama suyunda birkaç kaşık elma sirkesi olması saçlarınızda belirgin bir fark yaratacaktır. Ancak bu uygulama sonrasında güneşte kurutma yapmanız önerilir. Her aşamada giderek saçlarınız açılacaktır.

Bira İle Saç Yıkama

Son olarak saç rengi açma yöntemi olarak bira ile yıkama ve güneşte kurutma yönteminden bahsedilebilir. Biranın içerisindeki maddeler saç renginizin açılmasını sağlar. Saçınızı bira ile yıkadıktan sonra güneşte bekletiniz. Kurumasının ardından yıkayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.