Vipbakim

Evde doğal yöntemler ile saç düzleştirme yolları nelerdir

Evde doğal yöntemler ile saç düzleştirme yolları nelerdir

Saç, bayanların çekiciliğini en fazla gösteren dış unsurlar arasında yer alıyor. Saçların kıvırcık olması, düz olması, tost yapılmış olması veya dalgalı olması, dikkatlerin üzerine çekişmesini sağlayabilir. Son dönemlerde en çok kullanılan saç modelleri arasında düz saç modelleri yer alıyor. Düz saç yapılabilmesi için birçok yöntem kullanılabilir. En yaygın kullanılan yöntemlerden bir tanesi, düzleştirici yöntemidir. Düzleştiricilerin yanında saç spreyi gibi düz olmayı destekleyici ürünler kullanıldığı zaman, çok daha sağlıklı sonuçlar elde edilebilir. Bunun dışında kullanılan saç maskeleri, saçın doğal yollar ile düzleşmesini sağlar. Bu doğal maske ve kremler, saçı besleyerek düzleştirir.

sac-duzlestiren-maske

Saç Düzleştirme Maskeleri

  • 2 çorba kaşığı limon suyu,
  • 1 bardak hindistan cevizi sütü,

                Saç düzleştirici maskeler, çok sağlıklıdır. Hindistan cevizi sütünü ve limon suyunu kullanarak hazırlayacağınız bu maskedeki malzemeleri bir kap içerisinde güzelce karıştırın. Karışımınızı bir süre beklemesi için buz dolabına koyun. Soğuma işlemi tamamlandıktan sonra karışımı tekrar karıştırın ve saçınızın diplerinden başlayarak karışımı saçlarınıza güzelce yedirin. Saçlarınız hazır hale geldikten sonra saçlarınızın üzerine sıcak su ile nemlendirilmiş bir havlu sarın. Bu şekilde saçlarınızı yaklaşık bir saat bekletin. Ardından saçlarınızda durulama işlem yapın. Bu karışımı düzenli olarak her gün uygulayabilirsiniz. Bu sayede tam üç hafta içinde düz ve parlak saçlara kavuşacaksınız.

  • 2 çorba kaşığı badem yağı,
  • Yarım kahve fincanı soya yağı,
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi,
  • 1 çay kaşığı deniz tuzu.

Bu malzemeler, genel olarak saç düzleştirme alanında oldukça etkili olan malzemelerdir. Tarifte yer alan tüm bu malzemeleri uygun bir kap içinde güzelce karıştırın. Ardından hazırlamış olduğunuz karışımı saçlarınıza sürün. Saçlarınıza sürerken karışımın saç diplerine ve uçlarına çok iyi sürülmüş olmasına dikkat edin. Tüm saçınız bu karışım ile kaplandıktan sonra bir streç kullanarak saçlarınızı güzelce sarın. Yaklaşık iki saat boyunca bu streç ile bekleyin. Haftada iki kez bu saç düzleştirici maskeyi yaparsanız, çok daha etkili bir sonuç elde etmiş olursunuz.

sac-duzlestirici-dogal-maskele

Saç Düzleştirme Yöntemleri

Kıvırcık Saçları Düzleştirme Yöntemleri

Fön makineleri genellikle kuaförlere gidildiği zaman fön çekme adına kullanılıyor. Bunun dışında kişinin kendi başına fırça kullanarak fön makinesi ile saçına fön çekmesi biraz zor olabiliyor. Yine de eğer bu yöntemi düzgün olarak uyguladığınızı düşünüyorsanız fön makinesinden faydalanabilirsiniz. Eğer kullanacağınız fön makinesi güçlü bir motora sahipse, düzleştirme işlemi yaptığınız gün boyunca saçınız çok daha sağlam kalacaktır.

Saç düzleştirici makineler, son dönemlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Üzerinde bulunan kademeli ısı ayarı sayesinde saç tipinize göre düzleştirme yöntemi uygulayabilirsiniz. En pratik ve hızlı şekilde saç düzleştirmek için bilinen markalardaki makinelerden faydalanabilirsiniz. Bunun için saçınızdan bit tutam alıp, saçınızı makinenin içine koyarak düzleştirmek için makineyi yukarıdan aşağıya doğru çekmeniz gerekiyor. Fakat burada bir noktaya dikkat etmelisiniz. Makinenin içine yerleştireceğiniz saç tutamı fazla olursa sağlıklı sonuç alamayabilirsiniz. Bu yüzden yereri miktarda saç tutamı almanız gerekiyor. Aynı saç tutamı üzerinde birkaç kez aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

duzlestirici-sac-maskesi

Eğer kalıcı bir düz saça sahip olmak istiyorsanız, özel kimyasal saç ürünleri ile kalıcı saç düzleştirme yöntemi uygulayan kuaförlere gidebilirsiniz. Bu alanda kuaför seçiminizi iyi yaparsanız, çok daha kesin sonuçlar alacaksınız. Aksi taktirde kalitesiz malzemeler kullanan kuaförlerden çıktıktan sonra pişmanlık yaşayabilir ve hatta saçlarınızı kaybetme duru  ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.