Vipbakim

Güçlü ve Gür Saçlar İçin Neler Yapılmalı?

Güçlü ve Gür Saçlar İçin Neler Yapılmalı?

Birçok insan güzel ve gür saçlara sahip olmak ister bunun için çaba sarf eder. Özellikle birçok kadın saçları daha gür ve daha sağlıklı olsun diye her türlü yolu dener. Gür saçlara sahip olmak için,  şampuanı direk başınıza dökmeyin önce elinize sonra saçınıza sürün.  Ve saç ovalama süresini çok uzun tutmayın buna dikkat etmek gerek.  Saçlarınızı durularken iyice durulayıp durulamadığınıza özen göstermek saçlarınızın sağlığı açısında çok önemlidir aksi takdirde saç diplerinde şampuan kalıntıları kalacağı için saçlarınız bundan olumsuz etkilenip dökülebilir.

Saçlarınızı büyük dişli tarakla taramaya özen gösteriri iseniz saçlarınızın kopmasını ve kırılmasını önlemiş olursunuz. Ayrıca kurutma makinesi kullanmamaya özen gösterilmeli saçın kendi doğal hali ile kuruması en sağlıklı yoldur. Saç ısıya maruz kalınca yıpranır ve dökülür.

Saç Dökülmesini Engellemek İçin Ne Yapılmalıdır?

Yediğiniz içtiğiniz besinlere dikkat etmek çok önemlidir. Vitamin mineral içeren besinler sağlıklı saçlarınızın olmasını sağlar hem daha gür hem de daha sağlıklı saçlar beslenme şekliyle çok alakalıdır. Bol bol protein tüketmek saç için çok faydalıdır çünkü saçın çoğunluğu proteindir. O protein olmadığı takdirde saç dökülmeye başlar.

Zeytinyağı maskesi saçı yeniden yapılandırır besler ve yumuşatır. Haftada vir kez uygulandığı takdirde kısa süre içinde saçlarınız gürleşecektir. Yine gür saçlara sahip olmak için omega3 desteği de önemlidir. Omega3 saç derisini nemlendirir.

Parepen içermeyen sülfatsız  şampuanları tercih ederek saçı kimyasal ürünlerden korumak saçın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Kimyasal madde içeren şampuanlar saçların dökülmesine neden olur. Bu nedenle her zaman doğal olan ürünlerden faydalanmak en iyidir.

Dengeli ph değeri olan saç kremleri ve şampuanları kullanamaya önem gösterin . Saçları her zaman yavaş parça parça saçı kırmadan tararsanız daha gür saçlara sahip olursunuz. Saçlarınıza her zaman nazik davranın.

Saçları her gün yıkamakta saç sağlığı için zararlıdır. Saçın neme ve yağa ihtiyacı vardır.  Süt, yumurta, yeşillik, baklagil tüketimi de saçın sağlıklı kalmasını sağlar.  Devamlı saç boyamak saçları döker ve jöle, köpük kullanmakta aynı şekilde saçların dökülmesine sebep olacağı için kullanılmamalıdır. Kullanılacaksa da az miktarda kullanılmalıdır. Her ay saç boyamak bir süre sonra saçı yakacak, kıracak ve saçın gürlüğü kaybolacaktır.

Son olarak bal maskesi saçın beslenmesini sağlar. Maskenin yapımı ise şöyle: Zeytinyağı ve balı karıştırın fakat karışımın çok yapışkan olmamasına özen gösterin eğer çok yapışkan olursa zeytinyağı ilave edin. E vitamini kapsülünü delin ( 2 tane yeterli) bu karışıma dökün ve karıştırın. Fırça aracılığı ile saçın her yerine yedirin. Bir buçuk saat bekleyin ve durulayın. Daha sonra nemlendirici saç kremizi uygulayın. Bu maskeyi sürekli yaptığınız takdirde göreceksiniz ki saçlarınız daha gür ve daha sağlıklı olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.