Vipbakim

Günlük Saç Bakımı İçin Püf Noktalar

Günlük Saç Bakımı İçin Püf Noktalar

Hayatımızı bir düzen doğrultusunda yaşadığımız zaman; çok daha parlak olacağının farkında oluyoruz ama maalesef bu düzeni bir türlü sağlayamıyoruz. Gerek iş hayatımızda olsun gerek ise de normal hayatımızda olsun; maalesef bu düzeni yaşamak ve hayatımızda yaşatmak durumundayız. Özellikle de konu bakım olduğu zaman buna çok daha dikkat etmeliyiz. Bildiğiniz üzere sosyal hayatımızı baz aldığımız zaman; en önemli durumlardan birisi bakımdır. Kaldı ki bir kadın için en önemli eylemlerden birisi saç bakımıdır. Bizlerde bu bağlamda günlük saç bakımı konusuna değineceğiz.

Günlük Saç Bakımı İçin Püf Noktalar

Öncelikle yapmanız gereken şeylerin başında; saçınızın türünü öğrenmek gelmektedir. Eğer saçlarınız, saç deriniz, yağlı veya kuru ise; buna göre şampuan seçmeniz gerekmektedir. Kimi kuaförler, her yıkama da şampuan kullanılmaması gerektiğini dile getirirler. Ama bu yanlıştır, hatta deterjansız çamaşır yıkamaya benzemektedir.

Günlük saç bakımında dikkat edilmesi gerekilen noktalardan birisi; haftada iki kere saçlarınıza özel kürler uygulamak olacaktır. Bu sayede ise; saçlarınız istediğiniz parlaklıkta ve aynı zamanda güçlükte olacaktır.

Saç bakımı yaparken; şampuan ve aynı zamanda saç kreminin saçlarımıza zarar verdiği muhakkak duymuşuzdur. Ama bu yanlıştır; saç kremi ve şampuan saç diplerimize ulaşmaz ve ne kepek ne de yağlanmaya yol açar.

Şampuanı saçınıza uygularken yapmanız gereken; parmak uçlarınızla ve aynı zamanda masaj yaparak uygulamak olacaktır. Bu sayede hem daha iyi şekilde şampuan saçınızın her yerine iyice nüfus eder hem de daha bakımlı gözükecektir.

Gerek jöle gerek ise de benzeri ürünler saçın derisinden uzun bir süre ayrılmaz ve oraya yapışır. Bu bakımdan dolayı da her gün uygulamamaya özen gösterin.

Günlük Saç Bakımı Kürleri

Besleyici Saç Bakım Maskesi

  • 1 kaşık badem yağı
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 2-3 damla limon
  • 1 çay bardağı demlenmiş çay

Tüm bu malzemeleri bir kapta karıştırın ve bunları hallettikten sonra; saçlarınızın her bölgesine karışımı uygulayın. Daha sonrasında ise; 15 dakika boyunca bekleyin ve saçlarınızı durulayın.

Kepekli Saçlar İçin Günlük Bakım Kürü
  • 1 fincan limon suyu

Saçlarınızda kepek problemi baş göstermişse; muhakkak yapmanız gereken maskelerden birisi olarak karşınıza çıkacaktır. Duş aldıktan sonra 1 fincan limon suyunu saçlarınıza iyice yedirin ve her yerine yayın. Haftada iki kere bu kürü uyguladıktan sonra; sonucunu alacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.