Vipbakim

Hızlı Bir Şekilde Saç Uzatmak İçin 5 Öneri

Hızlı Bir Şekilde Saç Uzatmak İçin 5 Öneri

Hızlı şekilde saç uzatmak için çeşitli kozmetik ürünleri kullanılabileceği gibi bunun yerine evde hazırlanabilecek çeşitli doğal yöntemler de bulunmaktadır. Buna ek olarak bazı önemli hususlara dikkat edildiği takdirde kısa süre içerisinde uzun saçlara sahip olmak mümkün hale gelmektedir.

1-Beslenmeye Dikkat Edin

Hızlı şekilde saç uzatmanın yolu beslenmeden geçmektedir. Bunun için öncelikle düzenli beslenmeye dikkat etmek gerekmektedir. Düzenli ve protein ağırlıklı beslenme şekli beraberinde sağlıklı ve hızlı uzayan saçları getirmektedir. Beslenme düzeni içerisine C ve E vitaminleri dâhil edilmelidir. E vitamini kan akışını düzenleyerek saç köklerini beslemektedir. C vitamini ise daha sağlıklı saçların oluşmasına yardımcı olmaktadır.

2- Saç Bakımına Özen Gösterin

Düzenli ve doğru biçimde yapılan saç bakımı sağlıklı, gür ve hızlı uzayan saçları ortaya çıkarmaktadır. Bunun için saçlar yıkanırken mutlaka durulama için son suyun soğuk olması gerekir. Bu sayede saç kökleri harekete geçerek saçların uzaması sağlanır.

3- Saç Şekillendiricilerden Uzak Durun

Saç şekillendiriciler saça yoğun ısı verdiğinden dolayı saçların kırılmasına ve zarar görmesine neden olmaktadır. Bu nedenle saçları düzleştirmek ya da kıvırcık yapmak için kullanılan şekillendiricilerden uzak durulması önerilir. Böylelikle daha sağlıklı, canlı ve hızlı uzayan saçlar elde edilmektedir. Isı ile şekillendirmek yerine saçlara doğal yollarla şekil vermek daha etkili olmaktadır.

4- Saç Yıkamaya Özen Gösterin

Saçlarını sürekli olarak yıkayan kişiler daha temiz ve sağlıklı saçlara sahip olacağını düşünür. Oysa bu tamamen doğru değildir. Saçları sık yıkamak yıpranmaya ve yağlanmaya neden olmaktadır. Bu nedenle her gün yıkamak yerine gün aşırı yıkanmalı, saçın doğal dengesi korunmalıdır. Böylelikle saçların daha hızlı uzadığı ve sağlıklı olduğu görülmektedir. Ayrıca yıkama esnasında saç kremi kullanmak da saçları ve köklerini beslediğinden dolayı kesinlikle ihmal edilmemelidir.

5- Saçlarını Düzenli Kestirin

 Hızlı şekilde saç uzatmak için kestirdikçe uzar düşüncesine inanmak gerekir. Bunun için saç uçlarında meydana gelen kırıklar düzenli aralıklarla kesilmelidir. Böylelikle saçların daha hızlı ve gür bir şekilde uzadığı fark edilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.