Vipbakim

Hızlı Saç Uzatan Mucize Besinler Nelerdir?

Hızlı Saç Uzatan Mucize Besinler Nelerdir?

Saçların hızla uzamasını sağlamak amacıyla tüketilen yiyecekler büyük bir titizlikle seçilmelidir. İçeriğinde saçlara faydalı olan vitamin ve mineraller barındıran yiyeceklerin saçları daha hızlı uzattığı bilinmektedir. Saç uzatan besinler ve nasıl tüketileceklerini sizler için yazdık.

Saç Uzatan Besinler

Yumurta

Yumurta içeriğinde yer alan zengin protein kaynağı ile saçların uzamasını sağlar. Haşlanmış yumurta saçların uzamasını hızlandırdığı gibi saç tellerini de güçlendirir bu nedenle günde bir adet haşlanmış yumurta tüketmek saçların daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Ceviz

Ceviz E vitamini yönünden zengin ve omega 3 bakımından saçlara faydalı içeriği ile bilinen bir besin türüdür. İçeriğinde yer alan vitaminlerden dolayı saçların hızla uzamasını sağlar. Gün aşırı 100 gram sade yenilen ceviz saçların uzamasındaki engelleri ortadan kaldırır.

Bezelye

Bezelyede bulunan B vitamin depoları saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Mevsiminde tüketilmesi daha uygun olan bezelye haftada bir kere mutlaka yenmeli.

Brokoli

Brokoli saç sağlığınızı korurken saçların hızlı uzamasını kolaylaştırır. Brokoli içinde yer alan vitaminler saç derisi içinde faydalıdır.

Somon

Somon Omega 3 yönünden zengin bir yiyecek türüdür. Saç tellerini güçlendirirken saçların daha hızlı uzamasına katkı sağlayan somon balığını haftada en az 1 defa mutlaka yemelisiniz.

Havuç

A vitamini yönünden oldukça zengin içeriğe sahip olan havuç saçları uzatarak bakım yapar. Aynı zamanda maske olarak da kullanılan havuç salatalarda veya tek başına tüketilerek saçların uzaması sağlanabilir.

Domates

Domates yüksek E vitamini içeriği nedeniyle saçların uzamasını kolaylaştırır. Aynı zamanda vücudu çeşitli hastalıklardan koruyan domates yemeklerde mümkün olduğunda çok tüketilmeli ve haftanın en az 2 günü sade olarak kahvaltıda veya meyve niyetine yenilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.