Vipbakim

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Bakımlı olmak her kadının en büyük rüyasıdır. Her kadın kendi için günlük rutin bakımlarla ilgilenir ve kendilerine vakit harcarlar. Elbette güzel sonuçlar ortaya çıkar ve bu sayede kedilerini de beğenirler. Bunu sadece cilt bakımı olarak düşünmemelisiniz. Ruhsal bakım bile söz konusu olabilmektedir. Eğer somut bir şekilde bakacaksak saç bakımı da içerisine girmektedir.

Kadınlar saçları güzel olduğu zaman mutlu olabilirler hatta güzel olmayınca mutsuz bile olabilirler. Özellikle de depresyonda oldukları zaman öncelikleri saçtır her zaman. Ya keserler ya da boyatırlar ve elbette sonu hüsran içerisinde bitebilir. Uzun saç her zaman kadınların hayali olurken, onların yarısını kesmek elbette hüzünlendirir. Bunun sonucunda ise; nasıl saç uzatırız gibi bir araştırmaya girerler. Bunu elbette en hızlı şekilde isterler. O halde bakalım, hızlı saç uzatmanın yolları nelerdir? hizli-sac-uzatma-kurleri

Hızlı Saç Uzatma Kürleri

Sadece belirli kürlerle saç uzatma formüllerine bakmayacağız. Aslında yiyeceğimiz veya içeceğimiz şeylerde en az bu kürler kadar etkili olacaktır. Mesela günde 8 bardak yani yaklaşık olarak; 1,5-2 litre içeceğimiz su da saçlarımızda etkili olacaktır. Hem nemlenmesini sağlayacaktır ve bu sayede kırılmasını önleyecektir hem de sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır.

Bir diğer saç uzatma yöntemi ise; saçlarınızı günlük olarak 2 defa taramak olacaktır. Saçlarınızı günlük olarak taramak, saç diplerinize masaj yapma hissi vererek kan dolaşımınızın hızlanmasını sağlayacaktır ve bu bakımdan dolayı da saçlar beslenerek uzayacaktır. Ama tercihiniz geniş dişli taraklardan yana olsun.sac-uzatma-yontemleri-nelerdirSaçlarınıza şekil verdiğiniz aletler hızlı saç uzamasında size asla tavsiye edilmeyecek olan aletlerdir. Baktığımız zaman o tür şekillendiriciler saçta ki nemi tamamen almaktadır ve bu da çok çabuk kırılmasına ve aynı zamanda dökülmesine sebep olacaktır. En iyi kurutma yöntemi ise; nemi alabilecek bir havlu kullanmaktır.

Saçlarınızı her 2 günde bir yıkamak oldukça hızlı uzamasını sağlayacaktır. Ama bu yıkama esnasında kimyasal maddeler kullanmaktan uzak durmalısınız. Yapmanız gereken kükürt tarzı sabunlar. Bu sabunlar sayesinde hem daha temiz bir saça kavuşacaksınız hem de daha hızlı uzayan bir saçınız olacak.hizli-sac-uzatma-yontemleri-kadinSarımsak saç üzerinde en güzel etkileri yaratan besinlerden bir tanesi olacaktır. Ama kokusu sizleri oldukça rahatsız edebilir. Bu bakımdan dolayı da soğan ve sarımsağı besin olarak tüketmeniz daha yararlı olacaktır. Düzenli kullandığınız zaman farkı göreceksiniz. Bu yöntemler sizi çok uğraştırmayan ve aynı zamanda zaten sürekli yapılması gerekilen yöntemlerdir. Bu yüzden sıkıntı çekmeyeceksiniz. Ama bazı kürler de saçların hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Jojoba yağı, lavanta yağı ve aynı zamanda biberiye yağından üçer damla; kekik yağı ve sedir ağacı yağından ise; ikişer damla kullanarak sağlıklı bir bakım kürü elde edebilirsiniz. Tüm bu yağları kısık ateşte ısıtırsanız ve daha sonra saçınıza uygularsanız, farklı göreceksiniz. Son olarak ise; saçlarınızı yıkarken saç derinize masaj yaparak işleminize devam edin bu sayede kan dolaşımı hızlanacak ve hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.