Vipbakim

Kabaran Saçları Önlemenin 10 Yolu

Kabaran Saçları Önlemenin 10 Yolu

Kabaran saçlar kadınlar için son derece sıkıntılı bir durumdur. Bu durumu önlemek için bazı doğal yöntemleri uygulamak ve çeşitli püf noktalarına dikkat etmek gerekir. Böylelikle istenilen sonuç daha kolay elde edilebilir.

Saçlarda kabarmanın yanı sıra elektriklenme sorunu da ortaya çıkmaktadır. Özellikle kış aylarının gelmesiyle birlikte bu sorun daha da artmaktadır. Bu durumun en önemli nedeni saçın nem dengesinin bozulması ve nemsiz kalmasıdır. Dolayısıyla kabarmanın ve elektriklenmenin önüne geçebilmek için öncelikle saçların nemlendirilmesi gerekir. Böylelikle kabarma ve elektriklenme gibi problemler ortadan kalkmaktadır. Buna ek olarak plastik tarak kullanımı ya da şampuanın yanlış tercih edilmesi de saçlarda kabarmaya yol açabilmektedir.

Saç Kabarmasını Önlemenin Yolları

Saçlarda kabarma problemi için içerisinde alkol, sülfat gibi maddelerin bulunmadığı saç bakım ürünlerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Kıvırcık veya dalgalı saçlara sahip olan kişilerin mutlaka sık dişlere sahip tarakları kullanmaları önerilir.

Bilindiği üzere sıcak su ile yıkanmak pek sağlıklı bir durum değildir. Bunun yerine saçları ılık su ile yıkamak elektriklenmeyi ve kabarmayı önlerken aynı zamanda daha sağlıklı saçlara sahip olunmasını sağlamaktadır.

Saç kabarmasını önlemenin yollarından biri de beslenme düzenine dikkat etmektir. Bu durum vücudun tüm bölümleri için geçerlidir. Sağlıklı vücuda sahip olmanın yolu dengeli beslenmekten geçmektedir. Bol su içilmeli, vitamin, protein yönünden zengin olacak şekilde beslenilmelidir.

Saç Kabarmasını Önlemek İçin Öneriler

Saç kabarmasını önlemek için saç bakımının düzenli ve doğru biçimde yapılması gerekir. Bunun için bitkisel yağlar, doğal yöntemler tercih edilebilir. Evde hazırlanabilen kolay tariflerle saç bakımını kusursuz biçimde yapmak mümkündür.

Saçlar yıkanırken yumuşak hareketlerle ve saç diplerine masaj yapılarak yıkanmalıdır. Bu sayede saç köklerindeki kan akışı hızlanmakta ve daha sağlıklı, canlı saçlar ortaya çıkmaktadır. Böylelikle elektriklenme, kabarma sorunu en aza inmektedir.

Saçların kabarması saç kesimi ile de alakalı bir durumdur. Bunu önlemek için saç tipi iyi bilinmeli ve ona uygun olan bir model kesilmelidir. Saçlarla sürekli oynanmamalı, saçlar yüksek ısı verilerek düzleştirilmemeli ya da dalgalı yapılmamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.