Vipbakim

Karanfilin Saça Faydaları Nelerdir?

Karanfilin Saça Faydaları Nelerdir?

Karanfilin sadece yemekler de değil saç bakımında da kullanıldığı bilinmektedir. Saça birçok faydası olan karanfilin saçın kökünü güçlendirdiği su götürmez bir gerçektir.

Nedir Bu Faydalar?

Karanfil kürü ile nefes alan saç derisi, saçtaki yağlanma ve kepeği en az seviyeye indirmektedir. Nefes alan saç derisi kendisini yenileyerek saç kökünü besler ve saçlarınızı son kertede güçlendirir. Yıpranan ve kırılan saçlara bakım yapması ile de son dönemlerde sıkça kullanılır olmaktadır. Yıpranan ve kırılan saçların en büyük nedeni büyük derece de ısıl işlem görmesinden kaynaklanmaktadır. Saçlarınızı yıkarken krem kullanarak yıpranmayı önleyebilirsiniz.

Daha kesin bir çözüm olarak karanfil kürü kullanmanız daha faydalı olacaktır. Saçlarınızı hem nemlendirecek hem de yıpranmayı ortadan kaldıracaktır. Dökülen saçın yerine karanfil kürü yenisinin çıkmasını sağlaması ile de oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun yanında saçın hızlı bir şekilde uzamasını da sağlamaktadır. Düzenli bir şekilde kullanılan karanfil kürü aynı zamanda saçların daha kolay ve çabuk bir şekilde şekil almasını sağlayacaktır.Karanfil Kürü Nasıl Yapılır?

Bir su bardağı suyu kaynaması için ocağa almanız gerekmektedir. Kaynamaya başladıktan sonra suyun içine 10-15 tane karanfili atın. Bu karışımı cam bir kavanozun içine doldurun. Sonrasında kapağını sıkı bir şekilde kapatın ve dinlenmeye bırakın. 20 dakika kadar dinlenmesini beklemeniz gerekmektedir. Ardından karışımı spreyli bir şişenin içine aktarmanız gerekmektedir. Karanfil kürünüz işte bu kadar basit bir şekilde hazırlanmış olacaktır. Saç derinize sıkarak kürü kullanabilirsiniz.

spreyi sıktıktan sonra saçlarınızı durulamanız gerekmemektedir. Ama yine de yıkamak isterseniz bir iki saat geçmesini beklemeniz de fayda vardır. Çünkü ancak o süre zarfında saç derinize nüfuz edecektir. Eğer sizler de doğal yöntemlerden yana iseniz mutlaka bu kür tarifini kullanmalısınız. Çünkü hem evde yapabileceğiniz kadar basit ve oldukça fazla sağlıklı bir yöntem olmaktadır. Bu sebeple bu yazımızda sizler için doğal yöntemler adına öneriler de bulunduk. Umarım bu karanfil kürünü uygulamayanlar uyguladıktan sonra memnun kalacaklardır. Daha sağlıklı ve yıpranmamış bir saç için mutlaka karanfil kürü denemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Gülsen Nur Küçüközen dedi ki:

  Diplerine mi sıkacağız

  1. vipbakim dedi ki:

   Gülsen Hanım Merhaba, Evet Diplere Sıkacaksınız.

 2. Kübra dedi ki:

  Bende normal suya attım 20 kaynatmadim bise olurmu?

  1. vipbakim dedi ki:

   Kübra Hanım Merhaba; Su kaynamaya başladıktan sonra içine atmanız gerekmektedir.

 3. Hülya dedi ki:

  Kaç günde belli olur ben 5 gündür kullanıyorum hala dökülmeye devam ediyor

  1. vipbakim dedi ki:

   Hülya Hanım Merhaba; Eğer çok hızlı sonuç almak istiyorsanız, karanfil kürünü 1 hafta boyunca her gün saçınıza uygulayın. İlk haftanın sonunda uygulama sıklığını yavaş yavaş azaltın; örneğin 2 günde bir yapın, bir sonraki hafta ise 3 günde bir şeklinde devam edin. 1 ay buyunca bu şekilde uygulama sıklığını azalttıktan sonra, uygulamayı saçınızın ihtiyacına göre haftada 1 veya 15 günde bir şeklinde sabitleyin.Karanfil bakımından istediğiniz sonucu alabilmeniz için kaliteli karanfil seçmelisiniz. “Nasıl anlayacağım aldığım karanfilin kaliteli olup olmadığını” diyorsanız, hemen size sırrını verelim! İlk olarak bakacağınız şey karanfilin görüntüsüdür. Karanfilin uç kısımları tomurcuklara göre daha koyu olmalıdır. Boyları iri ve tomurcukları açık renk olanları tercih etmeye özen gösterin. Ben bu şekilde seçemiyorum diyorsanız, farklı bir yöntemimiz daha var. Karanfili soğuk suya atın, dibe çöküyorsa kalitelidir. Dibe batmayan karanfilleri tercih etmemenizi öneririz.

 4. BATTON9616 dedi ki:

  Thank you!!1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.