Vipbakim

Keratin Bakımı Nedir Nasıl Yapılır?

Keratin Bakımı Nedir Nasıl Yapılır?

Keratin, bir tür protein olarak tanımlanabilir özelliğe sahiptir. Saçların esnek yapılarını korumaları bu sayede mümkün olur. Keratin miktarının azalması durumuna yol açan belli başlı durumlar saçların görünümüne doğrudan etki eder. Fön nedeniyle aşırı ısıya maruz kalan saçlar, sık boyama işlemleri ve keratin terapisi yapılmayan saçlarda zamanla pek çok sorunun görülmesi söz konusudur. Saç dengesinin bozulmasına yol açan keratin eksikliği en çok saçların sertleşmesine ve incelenmesine neden olur.

Keratin Bakımı Nedir?

Keratin bakımı, saçlarda azalan keratin miktarının geri yüklenmesine olanak sağlayan bir işlem olarak tanımlanabilir. Doğal olarak gerçekleştirilen bakım işleminde çeşitli ürünlerin kullanımı zorunludur. Keratin bakımının yapılması aşamasında saçların sahip olduğu yapıyı korumak en önemli noktadır. Her zaman doğru bakım işleminin gerçekleştirilmesiyle beraber saçlarda azalan keratinin yeri doldurulabilir. Yenileme olarak da tanımlanabilecek keratin bakımı evlerde ya da uzman kuaförlerde yapılabilen özelliğe sahiptir.

Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

İşlemin yapılması aşamasında ön planda tutulması gereken belli başlı detaylar bulunur. Keratinin saça nüfuz etmesini sağlayacak şekilde doğru bakım ürünlerinin kullanılarak başarılı sonuçların elde edilebilmesi avantajı bulunur.

Adım adım uygulanması gereken işlemler, evlerde kolaylıkla tamamlanabilir.

Keratin bakımı yapma aşamaları:

1-Saçlar organik şampuanla 2 kez iyice yıkanır. Yıkama işleminin ardından havluyla her noktanın kuruması sağlanır. Saçta nem kalmayacak şekilde gerçekleştirilen kuruma işleminde düz kurutma yapmak bakımın gerçekleştirilmesine katkı sağlar.

2-Keratin serumu saçlara boyaya benzer şekilde diplerden itibaren sürülerek saçlara yedilir. Her noktaya olacak şekilde işlemin gerçekleştirilmesi sayesinde boşluk kalmayacak şekilde kolaylıkla saçlara istenilen yüklemenin yapılabilmesi avantajı elde edilir.

3-Saçlara serum uygulandıktan sonra kurumaları beklenir. Kuruyan keratin yüklenmiş olan saç, ılık su yardımıyla bol bol yıkanarak durulanır. 15 dakikalık beklemeden sonra yıkama işleminin gerçekleştirilebilmesi mümkün olur.

4-Keratin bakımı sonrasında saçlar tamamen doğal haline bırakılarak tamamen sahip oldukları görünümü koruyabilme avantajını elde ederler. Bakım işlemi kadar sonrası da büyük öneme sahiptir.

Keratin bakımının yapılması saçların çok daha sağlıklı olmalarını sağlayacağı gibi gün boyu ipeksi görünümlerini korumalarına da olanak tanır. Tercihe bağlı olarak uygulama sonrasında doğal saç kremleri de ek olarak kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Hande SOYKAN dedi ki:

  çok güzel bir çalışma olmuş teşekkürler. bende keratin bakımımı keratin eczanesinin keratin onarıcı full seti ile yapıyor uyguluyorum. tüm saç sorunlarıma çare oluyor. Tavsiye ederim.

  1. guller aydemir dedi ki:

   mrb.lar marka olarak ne alıyorsunuz eczaneden

   1. Hande SOYKAN dedi ki:

    merhaba intense keratin markası cevap çok geç olmuş kusura bakmayın. markasına dikkat edin birçok marka var ama intense keratin saf doğal ve organik içeriğe sahip

 2. sevgi özdamar dedi ki:

  bende evde intense saf keratin uyguluyorum saçlarıma kuaföre her gidişimde para vermek zorunda kalmıyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.