Vipbakim

Kısa Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kısa Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Yapısından ve aynı zamanda uzun saça nazaran az oluşundan dolayı kısa saçların bakımı her zaman için çok daha kolaydır.

Göz önünde bulundurulduğu zaman, daha basit yöntemler sonucunda, daha etkili sonuçlar alındığını görebiliyoruz. Kısa saç bakımında önemli olan noktaları ve aynı zamanda kısa saç bakımı hakkında bilinmesi gerekenleri sizlere aktaracağız.

Kısa Saç Bakımı İçin

Her saç modelinin ve aynı zamanda her saç yapısının farklı maddelere ihtiyacı olmaktadır. Bakıldığı zaman kalın ve ince telli saçlara uygulanan yöntem bir olmamaktadır.

  • Eğer kısa saçlara sahipseniz, boyadan uzak durmanız gerektiğini önerebiliriz. Bunun yegane sebebi ise; saçların kısa olmasından kaynaklı olarak, boya direk bir şekilde saç derisine ilişecek demektir ve bu da saç derinize zarar verecektir.
  • Saçlarınıza şekil vermeye çalışırken, aslında onları kırdığınızı da bilirsiniz. Ama kısa saçın kullanımında da şekillendirme olması gerektiği için; mecburen farklı maddeler kullanabiliyoruz. Ama sizlerin de saçlarında kırıklar varsa, bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bal saç besini için ideal bir üründür, gerek nemlendirir gerek ise de saçların kırılmasını önleyebilir.
  • Belki kısa saçlardan sıkılmış olabilirsiniz belki de uzatmak için çabalıyorsunuz ama bir türlü işe yaramıyor. Bunun için yapmanız gereken şey ise; havuç yağı olmaktadır. Saç diplerinde ki kuruluğu en aza indirir ve aynı zamanda saçların çabuk uzamasını sağlamaktadır.
  • Kırık saçlar ve aynı zamanda kepekli saçlar içinde bir önerimiz olduğunu söyleyebiliriz. Zeytinyağının saç üzerinde ki etkisi herkes tarafından biliniyor. Bunun için zeytinyağı kullanarak, kuru saçlarınızın parlamasını sağlayabilir ve aynı zamanda saçlarınızı besleyerek kırık oluşumunu en aza indirecektir.

Kısa Saçlara Bakım Önerileri

Kısa saçların her zaman için bir avantaj olduğunu söylüyoruz. Özellikle de bakım konusunda birçok kolaylığı beraberinde getiriyorlar. Ama dikkat edilmesi gerekilen unsurlarında olduğunu söylemek gerekmektedir.

Mesela şampuan kullanımına özen göstermelisiniz. Çok çabuk kepek yapan şampuanları kullanmamalısınız, kısa olduğu saçlarınız bu konuda sıkıntı çekebilirsiniz. Saç maskelerine de özen göstermelisiniz, haftada en az bir kere saçlarınıza vakit ayırmalısınız. Uzun saçlar kadar seruma ihtiyaç duymasa bile, uçlarına serum kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.