Kısa Saçlar için Bakım Nasıl Yapılır?

Kısa saç bakımı uzun saçalara göre tabi ki daha kolaydır.  Çünkü zaman içerisinde saçların uçlarında kırılmalar meydana geliyor.  Kısa saçlarda bu kolayca uçlardan başlayarak alınabiliyor. Ciltte herhangi bir sorun kepeklenme varsa ona göre şampuanı değiştirmekle başlayabilirsiniz.  Saçınız kuru, cansız ise saçları canlandırmak maske küllemeniz yararlı olacaktır ve tabi ki Ergün yıkamak yararlı olacaktır.

Kısa saçların dezavantajı şekil vermek çok zor. Daha doğrusu biraz kısıtlı olmaktadır. Bunun için ıslatmadan taramanız ya da fön kullanmanız saça zarar verecektir ve yıpranmasına neden olacaktır.

Kısa saç bakımı için her tür saç tipi farklı bir bakım gerektiriyor. Çok kuru saçların bakımında öncellikle şampuanı saçınızın diplerine yedirin.  Ve duşta iyice tarayın.

Normal kısa saç bakımı için ise Şampuanı oval olacak bir biçimde saçlarınıza yedirin. Sonrada güzelce durulayın.  Bu saçlarınızın iyi görünmesini sağlayacaktır.

Saçlarınızı yıkarken suyun sıcaklığı da gerçekten önemlidir. Çünkü sıcak sularda saçlar zarar görebilir. En iyisi ılık su ile durulamaktır. Soğuk suyun özelliği ise saçlara parlaklık verir.

Havuç Maskesi

Kısa saç bakımı olarak maskeler gerçekten işe yarıyor. Havucu bir tencereye koyulup  haşlanmaya bırakılır.  Haşlandıktan sonra tencereden alınıp rendelenir.  Üzerine yumurtanın sarısı ve zeytinyağı eklenir. Malzemeler eklendikten sonra güzelce karıştırılarak bir maske oluşur. Saçlarınızın kirli ve yağlı olmamasına özen gösteriniz. Sonra maskeyi ilk olarak diplerinize sürün. Hepsini sürdükten sonra bir poşeti saçınıza sarın ve bir buçuk saat bekleyin. Daha sonra saçı iyice yıkayın.  Haftada 2 kez bu uygulama yapıldığında etkisini fark edeceksiniz.

Kısa Saç Uzatma

Her bayan uzun saçtan sıkılıp saçlarını kestirmek ister ama kestirdikten sonra bir pişmanlık duygusu meydana gelebiliyor ve tekrar saçını uzatmak istiyor. Kısa saçı uzatmak istiyorsanız belirli bakımları yaparsanız istediğiniz kadar saçınızı artık uzatabilirsiniz. Bunu 2 ayda 1 saçınızın uçlarını makasla keserek daha çok güçlenmesini sağlayabilirsiniz, kırık ve güçsüz saçlarınızdan daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

Saçların güçlenmesine yardımcı bazı yağlar bulunmaktadır. Bu yağların saçlar için ne kadar güçlendirici olduğu deneysel olarak açıklanmıştır. Bu yağlar nelerdir sorusuna cevap olaraktan aşağıda belirtilmiştir. Ergen yağı, Hindistan cevizi yağı, Jojoba yağı, lavanta yağı sizin saçlarınızın hem güçlenmesine hem de çok hızlı uzamasına yardımcı olur.

Başka bir işlem ise yumurta akı ile saçlarınızın kolayca uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Yumurta zaten saçlar için yararlı bir ürün olduğu bilinmektedir.  Bu ürün günümüzde saç uzatma işleminde en ön sırada yer almaktadır. Saçlarınıza yumurta akını sürdüğünüzde kaç kat daha sağlıklı olur saçlarınız. İşlem sırasına göre yumurta akını sürdükten sonra bir naylon tarzı bir ürünle saçınıza sarın ve 2 saat bekleyin. Sonra saçınızı güzelce şampuanla yıkayın. Bunu haftada bir uygularsanız işe yaradığını fark edeceksiniz.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top