Vipbakim

Kışın saçlarınızla ışıldamanızı sağlayacak 5 ipucu

Kışın saçlarınızla ışıldamanızı sağlayacak 5 ipucu
Saçlar bir kadının belki de en önemli aksesuarıdır. Onlara kış aylarında da özen göstermeniz sağlıkla ışıldamalarını sağlayacaktır. İşte saçlarınızla fark edilmenizi sağlayacak ipuçlarını sizler için hazırladık.
1) Nemlendirmenin tam sırası!
Rüzgar, soğuk hava ve ısıtıcılar yüzünden kış aylarında saçlarınız kuruyabilir. Onlara doğal nem dengesini geri kazandırmanız sağlıkla parlamalarına yardımcı olacaktır. Öncelikle saç tipinize uygun bir şampuan ve saç kremi bu konuda işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun dışında banyo suyunuza da dikkat etmelisiniz. Kışın daha sıcak suyla yıkanmaya ihtiyaç duysak da saçlarımız bundan hoşlanmayacak, çabuk kırılacak ve zayıflayacaktır. Bu yüzden saçlarınız için kullandığınız suyun en azından ılık olmasına özen göstermelisiniz. Çok sık saç yıkamak da saçların nem dengesini bozabilir. Haftada 2-3 yıkama yeterli olacaktır.

2) Kurutma makinelerine dikkat!

Saç kurutma makineleri de kış aylarımızın vazgeçilmezlerindendir. Ancak böyle saç şekillendiriciler saç tellerinizin yapısını bozabilir, saçlarınızda kırıklar oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden saçlarınızı havlu yardımıyla nemini iyice alın ve böylece kurutma işleminin biraz daha kısa sürmesini sağlamaya çalışın. Sonrasında doğal içerikli, saçlarınızı dış etkenlerden koruyacak durulanmayan bir saç bakım ürünü uygulayın. Kaliteli ve güvenilir içeriğe sahip bir ürün saçlarınızda, kurutma makinesinden kaynaklanacak hasarlara karşı, güçlü koruma sağlayacaktır.

3) Sürekli toplamayın

Kışın saçlarınızda oluşan elektriklenmeler yüzünden onları açmak istememeniz son derece doğal. Ancak saçlarınızı sürekli toplamanız saç derinizin yeterli oksijen almamasına, saçlarınızın kırılmasına vedökülmesine neden olabilir. Bunun yerine kış mevsiminde rahatlıkla kullanabileceğiniz elektriklenmeleri ve kabarmaları önleyici bir ürün kullanın.

kisin-sac-bakimi-nasil-yailir

4) Mevsimsel dökülmeler

Mevsim dönümlerinde saçlarda dökülmeler meydana gelebilir. Bunun için öncelikle demir, vitamin eksikliğiniz olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz. Sonrasında dökülmelere karşı doğal içerikli bir şampuan ve besin takviyesiyle saçlarınıza ihtiyaç duyduğusağlığı geri kazandırabilirsiniz.

5) Sürekli bere kullanmayın

Kış mevsiminde kendinizi korumak için atkı ve bere kullanabilirsiniz. Ancak özellikle kafanızda bere, şapka gibi aksesuarları uzun saatler boyunca taşıyorsanız saç diplerinizin nefessiz kalmasına, kan dolaşımınızın yavaşlamasına neden olabilirsiniz. Çok uzun saatler bu tip aksesuarlar kullanmaktan kaçınmaya çalışın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.