Vipbakim

Kıvırcık Saçınız Varsa Bunları Katiyen Yapmayın

Kıvırcık Saçınız Varsa Bunları Katiyen Yapmayın

Her kadın güzel ve aynı zamanda her kadın özeldir ama maalesef takıldığımız bir nokta vardır ki; bazı kadınlar biraz daha fazla zorlanırlar. Konu saç olduğu zaman, bir kadının zorlanmama imkanı yoktur; ki bu saç kıvırcık olduğu zaman, halini siz düşünün. Kıvırcık saçlı kadınları hepimiz çok beğeniyoruz ama zorluklarının da olduğunu kabul etmek gerecektir. Sizler de; kıvırcık saçınız varsa bunları asla yapmayın!

Kıvırcık Saçınız Varsa

  • Taramayın

Ne kadar zor öyle değil mi? Bir kadının saçını tarayamaması kadar zor bir durum maalesef ki; olamaz. Her kadın için geçerli olmasa bile; kıvırcık saçlı kadınlarımız bunu asla yapmamalıdır. Özellikle de günlük hayatınızda saçınızı taramak elektriklenmeye yol açar. Sizler için en doğru zaman; saçlarınız ıslak ve saç kremi uyguladığınız zamandır.

  • Her Gün Yıkamak

Sadece kıvırcık saçlar için kabul görülen bir yargı olmasa bile; bu tür saça sahip kadınlar sürekli saçlarını yıkamamalıdır. Yapısı gereği kuru olan kıvırcık saçlar; suyu gördükleri zaman çok daha fazla kuruyacak ve bu bağlamda da fazla yıpranmaya doğru gidecektir. O yüzden her gün yıkamamaya özen gösterin

  • Saçları Sıkı Bağlamak

Saçlarınızı sıkı sıkı bağladığınız zaman, buklelerin eskisi kadar belirgin ve güzel olmadığını göreceksiniz. Bunun yerine saten bir saç bandı ile toplamanızı öneririz. Saçlarınız doğal hali ile kalacak ve ertesi güne elektriklenmeyecektir.

  • Saçları Havlu İle Kurutmak

Saçlarınızı havlu ile kurutmak, çok daha fazla elektriklenme ve daha sonrasında kabarmaya kadar gidecektir. Bunun yerine kullanacağınız eski bir t-shirt sayesinde, bu durumun da ortadan kalktığını göreceksiniz.

  • Saç Kurutma Makinesinde Yüksek Isı Kullanmak

Saçlar, anında zarar gören bir yapıya sahiptirler. Bu bağlamda ise; saç kurutma makinesi çok ısılı olduğu zaman, saçların yapısını bozacak ve hemen zarar görmesine neden olacaktır. Bunun yerine ise; biraz daha düşük seviyede ve bukleli fön çeker gibi kurulayın.

  • Sülfat İçeren Şampuanlar Kullanmak

Sülfat, saçların çok daha fazla kurumasına neden olacaktır. Bahsettiğimiz gibi de; kıvırcık saçlar en kuru saçlardan birisidir. Bu tarz şampuanlar kullanmak saçlarınıza bir adım daha zarar verir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.