Vipbakim

Koparak Dökülen Saç Problemine Karşı Öneriler

Koparak Dökülen Saç Problemine Karşı Öneriler

Hayatımızda en çok önem verdiğimiz ve günlerce bakım yapmaktan vazgeçmeyeceğimiz saçlarımız, bizler için çok önemli bir yerdedir. Saçların koparak dökülmesi de bizim bakımlarımıza cevap vermemesi olarak nitelendirilmemelidir. Bakım yapılmadığı takdirde daha çok güçsüzleşen saçlar bizi oldukça zor durumda bırakabilir. Saç dökülmelerini de önlemek için ya da en aza indirmek için bakım önerileri vardır. Bunlardan birkaçını inceleyelim.

Saçlara Bakım Önerisi

Saçlarımız sürekli yağlanmaya müsait ve kırıkları olan bir durumdadır. Peki saçlarımız neden böyle oluyor? Bunun en asli nedenlerinden biri genetikten gelen bir durumdur. Yakın ailenize baktığınız zaman, bu sorunla karşılaşan birileri görmüşseniz büyük ihtimalle sizin durumunuz genetiktir. Saçların koparak dökülmesi insanda olası bir sinir oluşturabilmektedir. Çünkü koparak dökülmeler saçlara zarar verdiği ve ele tutam şeklinde geldiği için, saçların azalması ve uzunlu kısalı olması insanları mutsuzluğa sürükleyebilmektedir.

Doğal Yağlar

İçeriğinde doğal mineraller ve vitaminler bulunan doğal yağlar sizler için etkili bir yöntem olabilir. Doğal yağlarla yapacağımız bakım saçların koparak dökülmesine karşı bir etki oluşturacaktır. Duş içerisinde saçlarınıza hafifçe zeytinyağı, argan yağı, kayısı yağı gibi doğal bileşenlerden oluşmuş yağlarla masaj yaparak iyice yedirin. Saçlarınızın diplerine temas ettiğinden emin olun ki işe yaşasın. Saçlarınıza bir süre masaj yaparak yedirin. Daha sonra bir havlu ya da bir bone ile saçlarınızı sarın. Bir süre öyle durması saçlar için faydalı olacaktır. Daha sonra saçlarımızı çözecek hafifçe ıslatarak, şampuanla bir kaç defa yıkayarak saçlarımızın yağlardan arınmasını sağlayalım. Sağlıklı büyüyen saçlar elde etmek için bir adım olarak önerilebilmektedir.

Saç Dökülmelerine Son

Saçlarımızın koparak dökülmesi başlıca genetik olabilirken, farklı nedenlerle de dökülmesi mümkündür. Diğer bir nedenden bahsedecek olursak, aşırı stres bizi olduğumuzdan fazla yoracak ve vücudumuzdan birşeyler almak isteyecektir. Stresin vücudumuza getirdiği en olumsuz şeylerden bir tanesi de budur.

Kendimizi stresten uzak tutacak işlerle oyalamalı ve en az bir takı hobi oluşturmalıyız. Çünkü yaşı ilerleyen bireylerde bu olay daha çok sorun oluşturabilmektedir. Daha kalıcı hasarlara neden olmasın diye bir adım atmanızı tavsiye ediyoruz. Genellikle su tüketimi az olan insanlarda da görülebilmektedir. Çünkü insanların vücudunun 4/3 ü sudan oluşmaktadır. Vücudun temel ihtiyaçlarından olan su takviye edilmediği zaman bu gibi hastalıklara yol açabilir. İnsanlar su içmiyorum ama bir rahatsızlığım yok diye kendilerini kandırmak durumunda kalıyorlar. Oysa ki bütün hastalıklarımızın temelinde yeteri kadar su almamanın etkileri vardır. Su içmek saçlarımız içinde önemli bir konumdadır. İhmal etmeyelim.

Son olarak başka hastalıklara da sahip bir birey olabilirsiniz. Bu sebepten hemen bir doktora başvurup, herhangi bir sağlık sorununuz var mı kontrol ettirmelisiniz. Sağlık herşeyden önemlidir. Sağlıklı bir vücut ve sağlıklı saçlar bizler için birer hediyedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.