Vipbakim

Kuru Saçlar İçin Bakım Yağları

Kuru Saçlar İçin Bakım Yağları

Kuru saçlar oldukça sorun yaratan ve dış görüşümüzü olumsuz etkilen saç sorunudur. Kuru saçlar saçların sönük, saçların şekil almasını önlemektedir. Kuru saçlar özellikle saçların uzamasına engel olur sürekli koparak sağlıklı saçların oluşumuna engel olur.

Kuru saçların oluşumunu önlemek için son yıllarda bitkisel yağlar başarılı sonuçlar ortaya koymuştur.

Bitkisel yağlar hem saç derisine hem de saçların nem ihtiyacını giderir ve sağlıklı saçların oluşumunu sağlar. Size son günlerin en popüler ve bakım yağlarının hangileri olduğu ve kuru saçlara nasıl uygulandığını anlatacağız. Siz de bu yağları saçlarınıza uygulayarak mükemmel sonuç elde edebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı bu mükemmel yağların birleşimiyle mükemmel sonuç elde edeceksiniz. Yapmanız gereken iki yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı Hindistan yağını küçük bir kase de karıştırarak karışımını iyice sağlayın ardında parmak uçlarınızla ilk önce saç diplerine masaj yaparak uygulayın kalan karışımdan saç uçlarınıza uygulayın ve saçlarınızı toplayın iki saat kadar uygulamaya saçlarınız da kalsın sonrasında duş alın.

Bu uygulamayı haftada iki defa ve iki hafta devam edin ilk uygulamadan sonra saçlarınızda ki yumuşaklığı, parlaklığı, saçlarınızda ki değişimi göreceksiniz dikkat etmeniz gereken duş alırken suyun altında çok kalmayın ve su sıcaklığına dikkat edin ılık su hem saçlar hem de saç dersi için sağlıklı olan sıcaklıktır.

Bal, zeytinyağı ve yumurta, iki yemek kaşığı bal, bir adet yumurta ve iki yemek kaşığı zeytinyağının bir kase de iyice karışımını sağlayın ve saç diplerimizden başlayarak saç uçlarına doğru uygulayın. Saçlarınızı toplayın bir bone ile saçlarınızı kapatın bir saat uygulamayı saçlarınızda bekletin sonra duş alın. Haftada bir ve 4-5 hafta aralığı kadar devam edin sağlıklı saçlara kavuşacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.