Vipbakim

Kuru Saçlar Nasıl Canlanır?

Kuru Saçlar Nasıl Canlanır?

Kuru saçların daha hacimli ve dolgun görünmesi için eski nem seviyesine yeniden ulaşması gerekmektedir. Kuru saçların canlanması için aşağıda yer alan önerilere mutlaka bağlı kalınmalı ve verdiğimiz saç maskesi mutlaka uygulanmalıdır.

Kuru Saçlar Nasıl Canlanır

 1. Üzerinde kuru saçlar için yazılı olan şampuanları tercih edin. Bu tip şampuanların yoğun nemlendirme özelliği bulunmaktadır.
 2. Saçları her gün değil 2 günde bir defa yıkamaya dikkat edin. Saç diplerinin doğal yağını her gün yıkayarak bozmayın.
 3. Çok sıcak su ile saçlarınızın daha iyi temizlendiğini düşünmeyin. Saçlarınız kuru ise sıcak su temizlemek yerine saçların daha çok kurumasına neden olur. Saçlarınızı ılık su kullanarak yıkayın.
 4. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra duşta ve duştan sonra saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Duşta sürdüğünüz saç kremini durulayın ve çıktıktan sonra sürdüğünüz saç bakım kremini durulamadan saçlarınızı koruyun.
 5. Saçlarınızı fön makinesinin en düşük sıcaklığında ayarlayarak kullanın. Sıcaklığın saç tellerini daha fazla kuruttuğunu unutmayın.
 6. Saçlarınıza her hafta düzenli olarak bakım yağlarıyla nem sağlayın. Bakım yağları saçlarınıza derinlemesine etki eder ve daha yumuşak görünmelerini sağlar.
 7. Saçlarınızın daha fazla kurumaması için saç düzleştirici aletlerinden uzak durun. Yüksek ısıveren bu aletler saçların yapısını tamamen bozar ve kurumalarına neden olur.
 8. Şekle girmeyen kuru saçlarınız için durulanmayan saç kremi sürdükten sonra tarayın ve kendi kendine kurumasını bekleyin.

Kuru Saçları Canlandıran Saç Maskesi

 • 1 çay bardağı su
 • 1 çay kaşığı keten tohumu yağı
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı çam terebentin (esansı)
 • 1 tatlı kaşığı badem yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Suyu ısıttıktan sonra içine diğer malzemeleri ekleyin, karıştırdıktan sonra maske ılık hale geldiğinde saçlarınıza yayarak sürün. 60 dakika sonra saçlarınızı şampuanlayın ve bol su kullanarak arındırın. Saçlarınızın canlanması için bu maskeyi 3 ay boyunca her hafta düzenli olarak uygulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.