Vipbakim

Mevsimlere Göre Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Mevsimlere Göre Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlarınızın güzel ve bakımlı olması gerekmektedir. Ancak saçlarınıza bakım yapmanın zamanı vardır. Kışın cilt için cilt bakım ürünlerini değiştiririz, kıyafetlerimizi ayrıca saç bakım ürünlerimizi de değiştiririz.

Bahar Mevsiminde Işıltılı Saçlara Kavuşun

Kışın bitimi ve yazın başlaması.. Kıştan sonra bahar aylarına girerken, kış aylarında saçımızın yıprandığını solduğunu ve bakıma ihtiyaç olduğunu anlarız. Bu tam bahar fırsatıdır. Bahar aylarında kendimize özgü bakımlar uygularsak yaz aylarına güzel ve bakımlı gireriz.

Eğer bahar aylarında saçımıza bakım uygulamazsak yazın kavurucu güneşinde saçlarımızın daha çok yıprandığını görürüz. Saçlarımız çok yıpranmış ve uçlarında çok kırık var ise bunu yaz aylarına girmeden uçlardaki kırıkları kestirmekle başlayabilirsiniz..

Yaz Aylarında Özel Bakım

Yazın en büyük sorunu muhtemelen güneş, havuz ve deniz sularıdır. Bu zararlı etkenler saçlarınızın yıpranmasına kurumasına ve renginin solmasına sebebiyet verir. Deniz ve havuza girerken bone kullanmanızı öneriyoruz.

Özellikle boyalı saçlarda kesinlikle bone kullanmalısınız yoksa saçınızın renginde açılmalar görürsünüz..

Sonbaharda Saçlarınızı Koruyun

Sonbaharda saç dökülmesiyle sıkça karşılaşabilirsiniz. Çünkü yaz ayının zararlı etkenlerinden çıkmış bulunuyorsunuz. Mevsim değişikliğine bağlı olarak saçlarınız dökülür. Bu yüzden saçlarınıza nemlendirici maskeler uygulayın.

Saçlarda Kış Bakımı

Kış aylarında da saç bakımı çok önemlidir. Mevsim değişikliğine bağlı olarak saç dökülmeleri başlar ve kışın kuru saçlar daha fazla kurur, yağlı saçlar ise daha fazla yağlanır. Kış aylarında saçlarınızı yıkadıktan sonra iyice kurulamadan dışarı çıkmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.