Vipbakim

Permalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Permalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınlar, depresyona girdiği andan itibaren kendilerinde değişiklik yapmak isterler. Bunların en başında ise; saçlar gelmektedir. Eğer bir kadın kuaförden yeni çıkmış ise ve aynı zamanda eski saçlarından eser yok ise; en muhtemel durumlardan birisi depresyona girmiş olmasıdır. Buradan yola çıkacak olursak; kadınlar sürekli saçlarında bir değişiklik yapmak istiyorlar.

Saçlar düz ise; kıvırcık yapmak istiyorlar, kıvırcık ise düze dönmek istiyorlar. Düz saçın kıvırcık saça dönüşmesinde ki aşamaya ise perma denilmektedir. Bu sayede bir süreliğine de olsa eski saçlarınızdan kurtuluyorsunuz ve yeni saçlarınıza kavuşuyorsunuz. Her yeniliğin bir bakımı olduğu gibi; permalı saçında bir bakımı bulunmaktadır. Permalı saç bakımı nasıl yapılır, sorusuna cevap arayacağız.

Perma Yapılan Saça Bakım Önerileri

Permanın saçlar üzerinde ki etkisinin sadece bir süre olduğunu biliyoruz. Eğer sizler permayı 1 sene boyunca kullanmak istiyorsanız; iki kere perma yaptırmanızı öneririz. Bu arada perma saçta en fazla; 3 ay kalmaktadır.

Kıvırcık saçlı insanların neler çektiğini şimdi anlayacaksınız. Saçlarınıza, bakım aşamasında iken en çok dikkat edilecek yeri şüphesiz ki yıkaması olacaktır. Saçlarınızı yıkarken onlara narin davranın ve karışmasına olanak sağlamayın.

Saçlarınıza alışmak biraz zaman alacaktır ama bu aşamada onların daha canlı ve yumuşak gözükmesini istiyorsanız; durulanabilir saç kremi kullanabilirsiniz.

Banyodan çıktıktan sonra ise; durulanamayan saç kremi ya da saç serumu kullanabilirsiniz. Saçlarınız bu sayede çok daha güçlü gözükecektir.

Bunun yanı sıra ise saçlarınıza ekstra bakım uygulaması yapmanızı öneririz. Aslında bu sadece permalı saçlar için değil; tüm saçlar içinde geçerlidir. Argan yağı veya badem yağı gibi ürünleri kullanarak saçlarınıza doğal bir görüntü katın.

Permalı saç bakımı, oldukça sıkıntılıdır. Eğer saçlarınız kuru ise permayı bir kez düşünün ama eğer çok istiyorsanız; sürekli bakım yapmanız gerektiğini de unutmayın.

B vitamini oldukça önemlidir. Perma yaptırdığınız zaman; saçlarınız fazla ısıya maruz kalır. Bu bakımdan dolayı da yapmanız gereken şey; B vitamini uygulaması olacaktır.

Permadan sonra saçlarınızda kırılma ya da dökülme gibi sorunlar oluyorsa; kuaförünüze giderek özel serum uygulaması yaptırabilir ve kırılmalara, dökülmelere karşı önlem alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Sıla Doğan dedi ki:

    vitamin protein ve elbetteki besin bunlar önemli fakat kırıklara yanıklara katkısız keratinle baş edebiliriz bana göre. Ben 3 yıldır düzenli kullanıyorum ve inanılmaz etkilerini gördüm mega keratin setim var

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.