Vipbakim

Polenin Saça Olan Mucizevi Faydaları!

Polenin Saça Olan Mucizevi Faydaları!

Dönemsel olarak polen döküntülerine pek çok kişinin alerjisi olsa da, aslen sizlere faydaları ile de kesin ve net bir dönüş yapan ürün tipi olan polen; en çok bilinen faydası saç dökülmelerini engellemesi açısından biliniyor. Peki, polenin saça faydası sadece saç döküntülerini durdurmak olarak mı algılanmakta? Hayır! Polen pek çok şekilde sizlere faydasını sunan bir ürün türüdür. Bu nedenden dolayı da kişiler tarafından çok sevilmekte ve sık sık kullanılmaktadır.

Polenin saça olan faydaları ise diğer açıdan şu şekilde maddelenmektedir;

  1. Polen saç dökülmelerini %100’e kadar durdurması ile bilinir. Ayrıca dökülmüş saçların yerine de yeni saçlar çıkartan polen, bu şekilde sizlerin saç yenilenmesine gitmenize yardımcı olur.
  2. Polen saç diplerini onararak sizlerin yıpranmış saçlarını tedavi eder. Polen maskesini kullanmak bu nedenle oldukça önemlidir.
  3. Saç derisini beslemesiyle bilinir. Saç derisiyle alakalı sorunlar yaşıyorsanız mutlaka polen tedavisini kullanmanızı önermekteyiz.
  4. Saçlara gürlük ve canlılık kazandıran polen tedavisi, saç dökülmesinin yanı sıra en çok bu nedenden dolayı kullanılmaktadır.

Polen Maskesi Nasıl Hazırlanır?

  • 1 tatlı kaşığı arı poleni
  • 2-3 yemek kaşığı içme suyu
  • Yeteri miktarda çörekotu yağı
  • Yeteri miktarda kantaron yağı

Arı polenini ezerek parçalayın ve daha sonra bir kap içerisine alın. Daha sonra üzerine su ilave ederek poleni eritin. Eriyen poleni kek hamuru kıvamına ulaştırdıktan sonra eşit miktarda çörekotu yağı ve kantaron yağı ilave ederek karışımı harmanlamaya devam edin. Az olması önemli, yani sadece kafa derinizi saracak kadar yapmalısınız. Çünkü sizlerin saçlarına direkt olarak uygulama yapması söz konusu olmayacağı gibi, direkt olarak saç diplerine uygulanacak kadar miktarda olmalı. Karışımı sürekli çalkalayarak saç derisine masaj yaparak yedirmeyi ihmal etmeyin.

Haftada 1 kez uygulamanız durumunda faydasını göreceksiniz. Saçta 1-2 saat aralığında beklemesi önemlidir. Böylelikle ortaya tam anlamıyla faydası çıkacaktır. Pek çok hanım uyguladığı bu karışım ile beraber tam anlamıyla ürünün faydasını görebilme şansına ulaştı. Bizler de doğru ürün tercihi yaparak sizlerin tam olarak faydasını görmenize yardımcı olmaktayız. Polenin saça faydası isimli makalemizde sizlere maske tarifini de sunma şansı bulduk.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.