Vipbakim

Saç Bakım Kremleri Hakkında Bilgiler

Saç Bakım Kremleri Hakkında Bilgiler

Doğru adımlarla saçlarınızı korumak nispeten kolaydır. Saç proteinden yapılmıştır, bu nedenle sağlıklı bir diyet yapmak ve iyi hijyen uygulamak, tatlı kilitlerle korunmanın önemli bir parçasıdır. Sizlere saç bakımı konusunda ilave tavsiyelerde bulunur ve inanılmaz derecede güzel saçlar elde etmek için evde neler yapabileceğinizi göstereceğiz.

Saçları Hafifçe Yıkayın ve Kaliteli Bir Şampuan Kullanın

Saçları sık sık yıkamak saçları kurutabilir, doğal yağlarının suda kalmasına neden olabilir ve saçınıza zarar verebilir. Saçlarınızı en fazla her iki günde veya haftada sadece iki kez şampuanlamak için kullanın.

Sülfatlar veya Parabenler İçermeyen Şampuanlar Deneyin

Sülfatlar, şampuanları köpükleştiren kimyasal maddelerdir. Parabenler, uzun süreli kullanımdan sonra tahrişe ve göz problemlerine neden olan koruyucu maddelerdir. Bu kimyasalların her ikisi de sizin için veya çevre için sağlıklı değildir, doğal temizleyicilerle şampuan kullanmaya çalışın.

Saç Bakım Ürünlerini Kullanın

Mağazadan satın alınmış bir saç bakımı ürünü kullanın veya kendi başınıza girişim yapın ve ev yapımı bir çözüm deneyin. Derin şartlandırma saçlarınız için çok iyi. Saçları yumuşak, sağlıklı ve nemli tutar.

Saç Tipinize Bağlı Olarak Saçınızı Düzgün Bir Şekilde Ayarlayın:

İnce saçlar için; Çok gevşek saçlarınız varsa, şampuan yapmadan önce bir botanik yağ tedavisi deneyin. Örneğin lavanta veya çay ağacı yağı kullanın ve şampuanlamadan önce manikürlerin altına tutun. Şampuanı uzaklaştırın ve orta şafttan sonuna kadar kremi uygulayın. Yıkamadan önce bir dakika bekletin.
Orta-kalın saç için, doğal hidrasyonlu bir nemlendirici kullanın. Saç kremlerini hafif tutun. Kremi başınızın her yerine uygulayın ve 2-3 dakika bekleyin.

saç bakım kremleri

Çok Fazla Protein İçeren Saç Bakım Ürünlerinde Dikkatli Olun

Çok fazla protein saçınıza kurak ve kırılganlık hissi verebilir. Protein sağlıklı saçların yapı taşı iken, dengeli bileşenlerle birlikte sunulan kremi kullanın.

Kıvırcık-kontrol serumu, kıvrılmaları düzeltmek için küçük miktarlarda kullanılabilir. Çok fazla kullanmadığınızdan emin olun ve yıpranmayı önlemek için haftada bir kez derin temizleme şampuanı ile yıkayın ve saç dökülüp tüysüz görünün.

Saçınızı Fazla Fazla Fırçalamayın

Saçınızı fırçalamak, büyümeyi destekleyen folikülleri uyarır, ancak çok sık fırçalamaya devam ederseniz, saç tellerinize zarar verebilir ve saçak ve bölünmeler sona erecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.