Vipbakim

Saç Derinize Domates Suyu Sürün

Saç Derinize Domates Suyu Sürün

Saçlarımız, bakıma ihtiyacı olan ve sürekli olan bakım isteyen bölgelerimizden birisidir. Bu sayede de onlara harcayacağımız zaman ve yapacağımız bakımlar oldukça önemli olacaktır. Sadece haftalık olarak değil; sürekli olarak bakımlar gerçekleştirmek gerekecektir. Bunun için ise; doğal yöntemler oldukça büyük yer kaplayacaktır. Saçlarınıza ve saç derinize domates suyu sürün şeklinde haberler çıktığından beri; ne kadar faydalı olduğunu az çok görebiliyoruz. Nedir domates suyunun faydaları bakalım.

Domatesin Saç Derisine Faydası

Çok stresli ve sinirli olduğunuz zamanlarda, vücudunuzda farklı durumlar meydana gelmektedir. Bunun yanı sıra ise; saçlarımızda ve derimizde de çeşitli sıkıntılar meydana gelecektir. Saç derisi de bu gibi sıkıntılı süreçlerden geçmektedir ve bakım yapılması gerekmektedir.

Domates Kürleri

Domates suyunun içinde ki asit sayesinde oldukça, akneler ve sivilceler oldukça kısa sürede ortadan kaybolacaktır. Aynı zamanda saç derinizde ki sivilceler de bu duruma dahildir. Henüz sıkılmış, taze domates suyunu saç derinize uygulayın ve 10 dakika kadar bekledikten sonra durulayın.

Aloe vera yaprakları da, saç derinizde ki sivilceler için oldukça etkili bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Yapraklarını saç derinize uygulayın ve bu kürü haftada 2 kez tekrarlayın.

Domates kürü, sadece saça değil; cildinize de oldukça iyi gelecektir. 1 yemek kaşığı domates suyu,

Domatesin Saça Diğer Faydaları

Saç Dökülmesini Engeller: Sadece bir kür sayesinde değil; direkt olarak domates suyunu uygularsanız eğer, saçlarınızın zaman içerisinde daha az döküldüğünü göreceksiniz.

Hacim ve Parlaklık Verir: Sadece şampuanlar ve değişik bakım kürleri sayesinde değil de; bu gibi doğal yolları kullanarak da, saçlarınıza hem hacim verebilirsiniz hem de parlaklık kazandırırsınız.

Kuru Saçlara Çözüm: Saçlarınız kuru ve yıpranmış bir görüntüye sahip ise; bundan kurtulmanın yolu, domatesten geçmektedir.

Saç Kirlerine Çözüm: Saçlarımızda ki kirler, her ne kadar şampuan kullanıyor olsak bile; pek temizlenmemektedir. Bunun için ise yine domatese başvurabilirsiniz.

Saç Kokularına Birebir: Saçlarımız zamanla, istemediğimiz kokularla kokabilir. Eğer domatesi uygularsanız; bu sayede saçlarınızda ki kokular gidecektir.

Kaşıntı ve Kepek: istenmeyen durumlardan biri de kepek ve kaşıntı problemidir. Bunun çözümü de yine domatestedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.