Vipbakim

Saç Dökülmelerini Durdurmak İçin 5 Altın Öneri!

Saç Dökülmelerini Durdurmak İçin 5 Altın Öneri!

Bilindiği gibi son dönemlerde saç dökülmesi en sık karşılaştığımız rahatsızlıklardan bir tanesi. Temel olarak da doğru bir bakım uygulandığı zaman saç dökülmelerini olabildiğince erteleme ve hayatımızdan çıkarma durumu söz konusu olabilmekte! Şimdi sizlere sunacağımız bakım ürünü ile beraber artık saçlarınızı tam anlamıyla sağlıklı yapacak,

Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Yöntemler uygulayarak da doğru bir yöntem izleme şansı bulacaksınız. Geçmişten günümüze kadar pek çok kişi doğru altın önerileri takip ederek saçlarına gür ve bakımlı bir yöntem kazandırabildi. Bu yöntemler ile beraber de istenen saç dökülmelerini durdurma şansı muhtemeldir.

  1. Kan dolaşımını hızlandırmak saçları canlandırmak için çok önemlidir. Bu yüzden zeytinyağı veya hindistancevizi yağı ile saç derinize masaj yapmayı ihmal etmeyin. Daha sonra da saçlarınızı durulayın ve ılık su ile masaj yaparak saç dökülmelerinizi engellemek mümkündür!
  2. Hindistancevizi yağı ve limon suyu ile bir karışım yapın ve daha sonra bu karışımı masaj yaparak saç diplerinize uygulayın. Bone yardımı ile saçlarınızı kapatın ve daha sonra sabaha kadar bekletin. Sabah uyandığınızda ise hafif bir şampuan ile saçınızı yıkayın ve “soğuk” su ile durulamayı ihmal etmeyin. Haftada 1 kez uygulamanız ile beraber saçların çok hızlı uzadığını ve tamamen güçlendiğini göreceksiniz.
  3. Aktarlardan kokulu sardunya yaprakları satın alın. Bu sizlerin saçının sağlığını geri getirecektir. Sardunya yapraklarını 15-30 dakika arasınad kaynayan suya atın ve beyazlayana kadar bekletin. Daha sonra da bir kap içine süzdürün ve şampuanlamayı ihmal etmeyin. Haftada 2 kez uygulanması oldukça önemlidir.
  4. Marul ilaçlarını daha önce duydunuz mu? Saç dökülmelerini en aza kadar indirme de hayatımızda önemli bir yer edinmektedir. 1 demet marul yaprağını püre haline getirdikten sonra taze sıkılmış ıspanak suyunu mikser yardımıyla karıştırın ve saç maskesi olarak sürünüz!
  5. Biberiye dalları saç dökülmesini engelleme açısından çok önemlidir. Bu yüzden kısık ateşte 20 dakika kadar biberiye yapraklarını kaynatın ve daha sonra da suyunu süzdürün. Saçları durulamak için kullandıktan sonra da bu suyun artanını 3 gün kadar dolapta muhafaza edebilirsiniz!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.