Vipbakim

Saç Dökülmesi İçin Doğal Yöntemler

Saç Dökülmesi İçin Doğal Yöntemler

Saçlarımız zaman içerisinde oldukça yıpranırlar. Bu bağlamda ise bir şeyler yapmamız gerektiğini az çok biliriz. Aslında bakarsanız kimi uzmanlar tarafından da yapılan saçları düzeltmeye ve iyileştirmeye yönelik faaliyetler; aslında zaman içerisinde kendimizin de yapabildiğimizin bir göstergesidir. Doğal yöntemler her zaman için daha faydalı olabileceği gibi aynı zamanda çok daha çabuk etkisini görebileceğimiz yöntemlerdir. Bu sayede saçlarımıza gösterdiğimiz müdahalelerden anında sonuç olabilir. O halde saç dökülmesi için doğal yöntemler nelerdir, bunlara bir bakalım.

Saç Dökülmesi İçin Yöntemler

Hindistan Cevizi

Hindistan cevizi ve aynı zamanda da hindistan cevizi suyu, saçlarda oldukça etkili bir yöntemdir. Hindistan cevizi sütünü çıkarabilmek her ne kadar zor geliyor olsa bile; yapmanız gereken tek şey hindistan cevizini rendelemek olacaktır. Bunun dışında ise sütü saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Aloe Vera

Aloe suyunu ya da aloe jelini saçlarınızın derisine direkt olarak uygulayabilirsiniz. Oldukça kolay bir işlem olan aloe vera sayesinde; hem saçlarınız dökülmeler karşısında hissiz kalacak hem de zamanla güçlendiğini göreceksiniz. Jeli ya da sütü sürdükten sonra; birkaç saat bekleyin ve ılık su ile durulayın.

Yağ Masajı

Hindistan cevizi yağını ılık olarak sunduktan sonra; kolaylıkla saç maskesi şeklinde kullanabilirsiniz. Saçlarınızın derisine kolaylıklar masaj yapabilecek ve bu sayede saç derilerinizi de uyara bileceksiniz. Eğer hindistan cevizi yağı bulmak pek de kolay olmayacak ise; badem, hint, hardal veya jojoba yağlarını da tercih edebilirsiniz.

Kişniş Yaprakları

Taze aldığını kişniş yapraklarını ezerek; onlardan bir hamur yapın ve daha sonrasında saç diplerinize uygulayın. Saç dökülmelerine karşı en doğal yöntemlerden birisidir.

Kına

Kına, aslında sadece kendi ülkemiz içinde değil; diğer ülkelerde de oldukça faydalı bir saç ürünüdür. Kimi yerlerde ise; kınanın içerisine lor peyniri konulmakta ve bu bağlamda daha sağlıklı bir karışım elde edilerek, saç maskesi üretilebilir.

Çemen

Kurutulmuş olan çemen tohumu oldukça etkili bir şekilde saçlarımıza uygulanabilmektedir. Bir macun kıvamına getirerek saçlarınıza maske olarak kullanabilirsiniz ve bu bağlamda da; saç kayıplarının önüne en doğal şekilde geçebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.