Vipbakim

Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır

Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır

Saç ekimi yaptırmak isteyenler için , uzmanlara en çok sorulan sorular sizler için derledik..
İşte saç ekimi konusunda en çok merak edilenler..

SAÇ EKİMİ NEDİR?

Saç ekimi , kişinin kendisinden alınan kıl köklerinin saçsız bölgeye nakledilmesi işlemidir. Saç kökleri ensenin üst kısmında iki kulağın arasından veya kulağın üst kısmından alınabilir.

Saç ekimi sırasında acı hissi duyulur mu?

Saç ekimi sırasında narkoz ile bayıltma gibi bir durum söz konusu değildir. Operasyon lokal anestezi uygulanarak yani sadece işlem yapılacak olan bölge uyuşturularak uygulanır. Acı veya ağrı duyulmaz.

Saç ekim işlemi ne kadar sürer?

Ortalama süre 3-4 saat arasıdır. Bu süre zarfında 20 dakikalık çay kahve molası verilebilir. Hasta saç ekimi yaptırırken aynı anda TV izleyebilir veya gazete, dergi ,kitap vs okuyabilir.

Saç ekiminin yan etkileri var mıdır?

Kanama, ağrı , şişlik çok nadiren görülür. Lokal anestezinin etkisi geçtiğinde bile nadiren ağrı kesici kullanımı gerekir.

Kimlere saç ekimi yapılabilir?

Öncelikle erkek tipi saç dökülmesi yaşayan herkes saç ekimi yaptırabilir. Hastanın başının arka kısmında ve yan kısımlarında yeterli miktarda saç bulunması gerekmektedir. Bu bölgedeki saçlar ömür boyu uzamaya devam eder ve dökülmezler . Bu nedenle ekim yapılan bölgede de aynı özelliklerini korurlar.

Kimlere saç ekimi yapılamaz?

Verici bölgedeki saç köklerinin seyrek olması veya hiç olmaması durumunda saç ekimi yapılamaz. Ayrıca tansiyon , şeker ve kalp hastalarına da saç ekimi işlemi yapılması tavsiye edilmez.

Saç ekiminde yaş sınırlaması var mıdır?

Herhangi bir yaş sınırlaması veya cinsiyet ayrımı yoktur. Bu işlemde yaştan çok saçın dökülme şekli önemlidir. Erkeklerde saç dökülmesi 40 yaşına kadar devam eder. Bu nedenle erken yaşta saç ekimi yaptıranlar ilerleyen dönemlerde tekrar saç ekimi yaptırmak zorunda kalabilirler.

Greft nedir?

Verici bölgeden saçsız bölgeye ekilmek üzere alınan hazır saç folikülleridir.

Günlük hayatıma ne zaman dönebilirim?

5-6 gün süren iyileşme döneminden sonra rahatlıkla günlük yaşantınıza geri dönebilirsiniz.
Ekilen saçlar ne zaman uzar?
3 aydan itibaren saçlar uzamaya başlar ve 1 yıl sonunda son görüntüsüne kavuşmuş olacaktır.

Saçlarım doğal gözükür mü?

Uygun teknik seçilerek gerçekleştirilen bir saç ekimi operasyonunda ekilen saçların diğer saçlardan fiçbir farkı olmaz ve çok doğal gözükür.

Saç ekimi teknikleri nelerdir?

En sık uygulanan saç ekimi yöntemleri FUT ve FUE yöntemidir. Fut tekniğinde ense üzerindeki iki kulak arasındaki saçlı bölgeden deri parçası alınır. Kök alınan bölgeye dikiş atılır. FUE tekniğinde ise saç kökleri özel bir cihaz sayesinde tek tek çıkartılır. Saç ekim sonuçları kalıcı mıdır? Saç ekimi operasyonu kalıcı tek çözüm yoludur. Ekilen saçlar ömür boyu sizinle olacak ve uzamaya devam edecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.