Vipbakim

Saç Kırıkları İçin Tedavi Yöntemleri

Saç Kırıkları İçin Tedavi Yöntemleri

Saçlarınızda çok sayıda kırık varsa bunu belirli yöntemlerle tedavi edebilirsiniz. Saç kırıklarını tedavi etmek için sebepleri bilmek önmelidir. Saç kırıklarının belli başlı birçok sebebi bulunmaktadır. Bunlardan birisi de saçların çok fazla işleme maruz bırakılmasıdır. Benzeri birçok sebep saçlarınızın kırılmasına ve sağlıklı uzamasına bir engel oluşturmaktadır. Saç kırıkları için tedavi yöntemleri geliştirebilir ve bunları kullanabilirsiniz.

Saç Kırıkları Neden Meydana Gelir?

Saç kırıklarının meydana gelmesinin birçok farklı sebebi olabilir. Bunlardan ilki saçlardaki nem ve yağ eksikliğidir. Saçlarınızda yeterli derecede yağ ve nem yoksa saçlarınız kısa süre içinde kırıklarla dolu olacaktır. Kırık dolu bir saç oldukça kötü bir görünüme sahiptir. Saç kırıklarının diğer bir sebebi ise fazla işleme maruz kalmasıdır. Saçlarınızın sürekli olarak düzleştirici ile düzleştirilmesi, maşa kullanılması ve jöle, sprey gibi saç ürünleri ile kullanılması sonucu kırıklar meydana gelebilir. Kırık meydana gelmesinin başka bir sebebi yetersiz ve düzensiz beslenmedir.

Yemek alışkanlıklarınız saçınız üzerinde çok etkilidir. Protein ve vitamin eksikliğinde saçlarınızda kırık meydana gelmesi oldukça normaldir. Stres ve benzeri durumlarda da saç kırıklarının meydana gelmesi normaldir. Önemli hastalıklarda saç dökülmesine ve kırık oluşumunda oldukça etkili olmaktadır. Kanser hastalığının saç dökülmesine neden olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bununla birlikte tüm bu sebeplere ek sebeple gösterilebilir ve herkesin saç dökülmesinin sebebi farklı olabilir.

Saç Kırıkları İçin Doğal Yöntemler

Saçlarınızda kırıklar bulunuyorsa bunun için yumurta tedavisi uygulayabilirsiniz. Yumurta ile yapılacak olan tedavi için bakım maskesi kullanılmalıdır. Bakım maskesini hazırlamak için 3 yumurta, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı bal gereklidir. Bu malzemeler bir kabın içinde karıştırılmalı ve sonrasında saç uçlarına sürülmelidir. Bu işlem için saç derinize de masaj yapmanız gereklidir. 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Şampuan ve saç kremi kullanarak saçlarınızı iyice temizlemeniz önemli olacaktır. Diğer bir yumurtalı maske tarifi için  3 yumurta, 1 yemek kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı gereklidir. Hepsi karıştırılmalı sonrasında saç derisine sürülmeli ve 30 dakika boyunca bekletilmelidir. Bu işlemlerden sonra saçlarınızı durulama işlemine geçebilirsiniz.

Saç için kullanılacak maske tariflerinden birisi de soğan suyu tedavisidir. Soğanı bir kabın içinde bekletin ve sonrasında ortaya çıkan soğan suyunu tüm saçınızı uygulayın. Bu işlem sonrasında saçlarınızı temizlemeniz gereklidir.

Diğer bir yöntem olarak ise avokado ve süt maskesi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Avokado ve süt maskesi için bir tane avokado ve muzu alın ve iyice ezin. Sonrasında bunları saç diplerinden başlayarak tüm saçınıza sürün. Bir süre bekleyin ve sonrasında saçlarınızı yıkayın. Saç kırıkları için tedavi yöntemleri  olarak bu yöntemler örnek olarak gösterilebilir ve uygulanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.