Vipbakim

Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin Doğal Yöntemler

Kalın saç tellerine sahip olmak pek çok kadının ve erkeğin hayalidir. Bunun için pek çok kozmetik ürününden ve doğal maskelerden yardım alınır. Bunların kimisi istenilen sonucu verirken kimisi ise ne yazık ki işe yaramamaktadır. Bundan dolayı genellikle yan etkisi az olduğundan dolayı daha çok doğal yöntemler tercih edilmektedir.

Saç bakımı için piyasada satışa sunulan pek çok ürün mevcuttur. Bu ürünler içerisinde doğal içerikli olanlar tercih edilmelidir. Ancak evde kendi imkânlarınızla hazırlanan saç bakım kürleri daha etkili olmaktadır. İçerisinde herhangi bir kimyasal ürünün bulunmaması saçları daha sağlıklı kılmaktadır. Hazırlanan maskeler ve kürler ile saç bakımı düzenli bir şekilde yapılmakta ve daha hacimli görünmesi sağlanmaktadır.

Daha Kalın Saç Telleri İçin Doğal Yöntemler

Saç tellerini kalınlaştırmak için öncelikle saç temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Doğal içerikli şampuanlarla saçlar düzenli olarak yıkanmalıdır. Ancak yıkama sıklığının çok fazla olmamasına dikkat edilmelidir aksi takdirde saç telleri aşırı yıpranabilir. Yıkamaya ek olarak saf zeytinyağı ile de saça ihtiyaç duyduğu nem sağlanabilir.

Saç derisine masaj yapmak daha sağlıklı ve kalın saç tellerinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Masaj ile birlikte saç diplerindeki kan akışı hızlanarak koparak dökülmelerin önüne geçilir. Gün içerisinde yaklaşık on dakika masaj yapmak kalın telli saçlara sahip olmak için son derece sağlıklı ve etkilidir.

Kalın Telli Saçlar İçin Maske

Saç tellerini kalınlaştırmak ve daha sağlıklı hale getirmek için zeytinyağı kullanımı önerilir. Bunun için zeytinyağı ılık olarak saç diplerine masajla birlikte uygulanır. Saç derisinin yağı iyice çekmesi için yaklaşık kırk beş dakika kadar bekletilir ve ardından yumuşak bir şampuan ile yıkanır. Bu işlemin gece yatmadan önce yapılması önerilir.

Zeytinyağını bal ile karıştırarak da saçlara uygulamak olumlu etki yapar. Bal sayesinde saçlar kalınlaşmakta ve daha canlı bir görünüme kavuşmaktadır. Bunların yanı sıra meyan kökü, avokado, keten tohumu, yumurta, Hint yağı, jojoba yağı gibi malzemelerin kullanımı da daha kalın telli saçlara sahip olmak için fayda sağlamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.