Vipbakim

Saça Faydalı Yağlar Hangileridir? İşte Saçlara İyi Gelen Doğal Yağlar

Saça Faydalı Yağlar Hangileridir? İşte Saçlara İyi Gelen Doğal Yağlar

Yağlarla Saç Bakımı

Saçlarının daha sağlıklı ve canlı görünmesini kim istemez ki? Kimyasal içeren pahalı kozmetik ürünlerinden sıkıldıysanız, sizin için bitkisel yağlarla saç bakımını araştırdık. İşte bilmeniz gerekenler…

-Zeytinyağı

Zeytinyağı, kuru saçlar için çok etkilidir. Çabuk kuruyan saçlarınız var ise zeytinyağı kullanarak saçlarınıza hacim ve parlaklık kazandırabilirsiniz. Saçlarınızın kuruluk oranına göre zeytinyağını biraz ısıtarak da kullanabilirsiniz.

-Badem yağı

Yoğun E vitamini içeriğine sahip olan badem yağı, saçlarınızı besler. Düzenli kullanımda kırık saçların eski sağlıklı ve canlı haline gelmesine yardımcı olur.

-Argan yağı

Argan yağı da içerdiği E vitamini ile saçlarınızı besler ve saç dökülmesi problemi yaşıyor iseniz dökülmeleri önler. Saçlarınızın canlı ve parlak olmasını sağlar. Argan yağını, Saç diplerine uygulayabilirsiniz.

-Çam terebentin yağı

 Çam terebentin yağı, keskin kokusu ile bilinir. Genelde şampuanlara eklenerek kullanılır. Kepek oluşumunu engellemeye yardımcı olur ve saçınızın daha iyi temizlenmesini sağlar.

-Jojoba yağı

Jojoba yağı, genelde saç derisi ile alakalı problemlerde tercih edilir. Çünkü saç derisini nemlendirme özelliğine sahiptir. Saç derinizde pullanma yaşıyor iseniz jojoba yağını masaj yaparak kullanabilirsiniz. Ayrıca saçınızın kolay kurumasına da engel olacaktır.

-Hindistancevizi yağı

Potasyum, magnezyum, kalsiyum ve demir içeren zengin bir yağdır. Aşırı yıpranmış saçları kısa sürede onarabilir. Haftada iki kez Hindistan cevizi yağını masaj yaparak saç derinize uygulayabilirsiniz.

-Biberiye yağı

Biberiye yağı kafeik ve rosemarik asitler içerir. Bu asitlerin sayesinde saçları güçlendirme özelliğine sahiptir. Saç dökülmeleri ve kırılmalarının önüne geçer. Bir pamuk ile haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

-Sarımsak Yağı

Keskin kokusunun çok rahatsız edici olmasına rağmen en etkili yağ, sarımsak yağıdır. Saç dökülmesine çok iyi gelir ve yeni saçların çıkmasını sağlar. Saç köklerinizde hafifçe bir kaşıntı veya yanma hissi yaşayabilirsiniz.

-Fındık Yağı

Fındık yağı, B1, B2, B6 ve E vitaminini yüksek oranda içerir. Dolayısıyla saçları besler, canlı ve parlak olmalarını sağlar ve kepeklenmesini de önler. Ayrıca fındık yağını saçınızın yanı sıra cildinizde de kullanabilirsiniz. Cildinize parlaklık verip nemlendirecektir.

-Ardıç yağı

Ardıç yağı, güçlü antiseptik özelliği ile bilinir ve egzama gibi deri hastalıklarında kullanılması ile yaygındır. Saç derisi ile ilgili problemleriniz varsa ya da saç dökülmesini engellemek istiyorsanız ardıç yağını denemelisiniz.

-Lavanta yağı

Lavanta yağı ferah kokusunun yanı sıra saçlara çok faydalıdır. Saçları besler ve dökülmelerini önler; saçlarınızın hızlı uzamasını sağlar ve saç kırıklarınızı onarır. Bir diğer özelliği de saçtaki sirkeleri engellemesidir yani çocuklarınızın bitlenmesi olasılığına karşı kullanabilirsiniz. Son olarak da sarımsak yağının keskin kokusuna maruz kalmamak için biraz lavanta yağı ile karıştırabilir, kokuyu önleyebilirsiniz.

Evet, size uygun olanı seçip yağlarla saç bakımı yapmaya başlayabilirsiniz. Canlı, parlak ve dolgun saçlarla, mutlu günlere…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.