Vipbakim

Saça Maşa İle Günlük Dalga Nasıl Yapılır?

Saça Maşa İle Günlük Dalga Nasıl Yapılır?

Saçlarınıza günlük dalgalar yapmak ve düğüne gider gibi yoğun dalgalı saçlardan uzak durmak mı istiyorsunuz? Öyleyse size pratik bir çözüm önerimiz olacak. Saçlarınızı güzelce yıkıyorsunuz, nemlendirici kremi saç uçlarınıza sürerek biraz bekledikten sonra yıkıyorsunuz, dikkat etmeniz gereken şey saç diplerinize krem sürmemek, bu saçınızın hacimli durmasını sağlayacak.

saca-masa-yapma-yontemleri

Saçlarınızı kurutacaksınız elbette ama çok hafif nemli kalacak şekilde kurutma işlemini bitirin. Saçlarınıza hacim vermesi için avucunuza hacim veren köpükten yaklaşık bir ceviz büyüklüğünde sıkın. Saçlarınıza köpüğü iyice yedirin. Maşanızın ısısını saçınıza göre ayarladıktan sonra ince veya orta kalınlıkta tutamlar alarak maşaya sarın, birkaç saniye sonra bırakın. Eğer çok fazla bekletirseniz saçlarınızdan buhar çıktığını göreceksiniz bu saçın içindeki nemin kaybolması demektir ve saçlarınız parlaklığını yitirecektir aman dikkat. Tüm saçınızı maşaladıktan sonra çok sık dişli olmayan bir fırça yardımı ile yavaşça saçlarınızı tarayın. Ellerinizle saçlarınızı düzeltin ve saçınıza son şeklini verin.

saca-masa-yapma-teknikleri

Avucunuza birkaç damla argan yağı ve ya Fas yağı damlatarak iyice yaydırın ve saçlarınıza bu yağı hafifçe yedirin. Bu işlemi saçınızın maşada kaybettiği nem ve parlaklığı geri kazanmak için yapacaksınız. Böylece saçlarınız ışıltılı ve sağlıklı görünecek.Köpük kullanmak istemeyenler önce maşa uygulayıp sonra hacim veren sprey ile işlemi sonlandırabilirler. İşte günlük dalgalarınız hazır, he soft bir görüntü kazanacaksınız hem de güzelliğinize güzellik katan dalgalarınız olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.