Vipbakim

Saçını İlk Kez Boyayacaklara Öneriler

Saçını İlk Kez Boyayacaklara Öneriler

Radikal kararlar almak ve bunun devamında bu kararları anında uygulamak, kadınların en olası durumlarından birisidir. Konunun depresyon olduğu zamanlarda ise; bu radikal kararlar saçlardan alınmaya başlar ve devamında kilo verimine kadar gitmektedir. Saç boyama konusuna değindiğiniz zamanda ise; daha önce yapılmadığı için ilk kez saç boyama herkes için heyecanlı olabiliyor. Tabi ki aynı zamanda tehlikeli de olabiliyor. Bu durumda saçlarını ilk kez boyayacak olanlara tavsiyelerimizi gözden geçirmelisiniz.

Saç Boyama Püf Noktaları

  • Esaslı Değişiklikler Kötü Sonuçlar Doğurabilir

Saçlarınızın rengine göre bir boyadan başlamanız, sizler için çok daha avantajlı olacaktır. Lakin zıt renkler, ilk kez saç boyama adına kaçınılmaz sonuçlar doğurabilir. Saçların yanması ve zamanla yıpranması da bu seçenekler arasına girmektedir. Saç boyamak elbette yıpratan bir durumdur ama renk konusuyla bu dengeyi tutturabilirsiniz. Saçlarınızı siyahtan sarıya veya sarıdan siyaha çevirmeniz, kaçınılmaz tehlikelere davetiye çıkartabilir.

  • Açık Tonları Seçmek Daha Mantıklı Olacaktır

Koyu renk saçların renk değiştirmesi oldukça güçtür. İmkansız olduğunu söylemek pek de doğru olmayacaktır ama saçların yıpranması, bu durumda çok daha fazla zarar görecek olması kaçınılmazdır. İlk kez saç boyama işlemi yaparken, almak istediğinizden bir ton daha açık renk almalısınız, çünkü aldığınız ton her zaman biraz daha koyu sonuçlar verebilecektir. Eğer beğenmezseniz de; açık rengi değiştirmek daha kolay olacaktır.

  • Herkesin Renkli Farklıdır

Belki de arkadaşınız saç rengini çok beğendiniz ya da bir ünlünün saç rengi; aslında tam olarak sizin istediğiniz saç rengi ama denemeye cesaret edemiyorsunuz. Unutmayın, herkesin saç rengi farklıdır ve bu yüzden arkadaşınızda çok güzel duran o saç rengi sizde güzel durmayabilir. Bu yüzden kendinize ve teninize uygun olan saç rengini seçmelisiniz.

  • Göz Rengi ve Cilt Tonu Oldukça Önemlidir.

Gözleriniz mavi ise; anında sarı renge saçlarınızı boyamamalısınız. Ya da bunun gibi renkleri birbirleriyle karıştırmamalısınız. Hiçbir renk kendi saçlarınız gibi olmayacaktır, bu bakımdan dolayı da kendi saçlarınızın tonlarında bir renkle, saçlarınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bu sayede hem doğal gözükecektir hem de saçlarınızın boyandığı da fark edilmeyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.