Vipbakim

Saçlara Sıcak Yağ Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlara Sıcak Yağ Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazın gelmesine çok az bir süre kaldığını hepimiz biliyoruz. Gerek kilo derken gerek ise de cilt bakımı derken; hepimiz bir şekilde kendimizi yenileme durumuna düşmüş olarak buluyoruz. Cinsiyet fark etmeksizin bu bakımları yerine getiriyoruz ama kadınların çok daha fazla özen gösterdiklerini ve önem verdiklerini de bilmemek oldukça olanaksız şekilde gözüküyor. Bakıldığı zaman bakım yapmak da aslında o kadar da zor bir durum değil. Sadece günlük 1 saatinizi ayırarak istediğiniz bakıma ulaşabilirsiniz. Konu saç bakımı olduğu zamanda ise; çok daha az vakitler çerçevesinde bu bakımları yaptırabilirsiniz. Saçlara sıcak yağ bakımı en çok kullanılan bakım türlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. O halde bakalım, bu bakım nasıl yapılıyor.

Sıcak Bakım Yağı Nasıl Yapılır?

Sıcak yağ bakımı saçlarımıza en iyi bakımı veren, saç bakım maskelerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle de yaz aylarının geldiği şu zamanlarda en fazla bakım isteyen bölgemiz saçlarımız olduğu için; bu bakım bizlere de oldukça iyi gelecek.

Sıcak yağ saç bakımında, öncelikle karar vermeniz gereken şeylerden birisi; hangi yağı kullanacağınız olacaktır. Bunun için önerilen yağlar ise; badem yağı, zeytin yağı ve jojoba yağı olarak görülmektedir. Bunların dışında ise ek olarak kullanabileceğiniz başka yağlarda bulunmaktadır. Bunlar ise; limon ve lavanta yağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir tava içerisinde çok da sıcak olmayacak hafif ılık bir biçimde yağları ısıtmalısınız. Belirli bir ölçüsünün olmadığını söylemek mantıklı olacaktır, saçlarınızın uzunluğuna göre belirleyebilirsiniz.

Sıcak Yağ Saça Nasıl Uygulanır?

Bu işlem ise oldukça basit olarak karşınıza çıkacaktır. Yapmanız gereken şeylerden birisi öncelikle yağı geniş bir kaseye almanız olacaktır, bu etrafa yayılmaması içindir. Daha sonra ise omuzlarınızın üzerine havlu alıp, saça uygulamaya başlayabilirsiniz. Saç diplerinize masaj yaparak uygularsanız kan dolaşımı hızlanacak ve bu sayede de saçlarınızın en önemli bakımını gerçekleştirmiş olacaksınız. Daha sonra ise saç uçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saçınıza iyice yedirmeniz içi ise; yarım saat beklemelisiniz.

Sıcak Yağ Saçtan Nasıl Arınır?

Öncelikle saçlarınızı ılık su ile yıkayarak fazla yağı almalısınız. Daha sonra ise; hafif bir şampuanla saçlarınızdan yağın tamamını akıtabilirsiniz. Saçınızda yağın kalmamasına özen gösterin, aksi takdirde saçınızda kaşıntılar oluşabilir. Sıcak yağ bakımını hafta da 2 gün kullanabilirsiniz. Zaten bir süre sonra saçlarınızda ki farkı göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.