Vipbakim

Saçları Uzatmak İçin Ne Yapmalı?

Saçları Uzatmak İçin Ne Yapmalı?

Her kadın uzun ve bakımlı saçların hayalini kurar. Bazen bu hayale kavuşmak için büyük bir özveri gerekir. Saçları uzatırken birçok sorun ile karşılaşmak mümkündür. Saçlar bazen istenildiği hızda uzamaz. Bunun da birçok farklı sebebi olabilir. Saçlarda kırıklar olması saç uzamasını engelleyecek bir etkendir. Saç kırıklarını sürekli aldırmak ise saçları sürekli kısa halde bırakmaktadır.

Saç kırılmasını önlemek için günlük olarak bakım yağı kullanabilir, saçlarınızı her gün fönlemeyebilirsiniz. Fön makineleri saç kırıklarının en büyük sebebidir. Saçlar bazen ise stres yüzünden uzamamakta ve dökülmektedir. Aynı şekilde beslenme alışkanlıkları da saç üzerinde çok etkilidir. Tüm hayatınıza dikkat etmeniz önemlidir. Saçları uzatmak için ne yapmalı sorusu için birçok yöntem sıralanabilir.

Besleyici Bakım Yağları Kullanın

Besleyici yağlar ile birlikte saçlarınız istediğiniz uzunluğa gelecektir. Bunun için belirli tarifleri de kullanabilirsiniz. Bu tariflerden birisi olarak zeytinyağı ve yumurta akı ile yapılan karışımı tercih edebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler arasında 1 ile 2 yemek kaşığı arası zeytinyağı, bir ya da iki yumurtanın akı ve saç bonesi yer almaktadır.

Bu ürünlerin tamamını karıştırdığınız zaman ortaya yeni bir bakım kürü ortaya çıkacaktır. Bu bakım kürlerini hazırladıktan sonra 2 saat boyunca saçınıza masaj yapar biçimde sürmeniz gereklidir. Bu şekilde etkili sonuç elde etmeniz mümkün olacaktır. 2 saatten fazla sürede de bakım kürünü kullanabilirsiniz. Sonrasında ise saçlarınızı çok iyi bir biçimde temizlemeniz gereklidir. Bunun için şampuan kullanımı iyi olacaktır çünkü zeytinyağını temizlemek çok zordur.

Bu işlem sonrası saçlarınız hem daha parlak bir görünüme kavuşucak hem de uzayacaktır. Bu işlemin etkili olmasını istiyorsanız uzun süre kullanmanız gereklidir.

Saç Bakım Maskeleri

Saçınızı uzatmak için uygulayacağınız daha  farklı bakım kürleri de bulunmaktadır. Bunlardan birisi için gerekli olarak 1-2 damla çam terebentin yağı, 1-2 damla fındık yağı, 1-2 damla badem yağı ve susam yağı gereklidir. Saçınızın uzunluğuna ve dolgunluğuna göre bu yağların değerlerini yükseltebilirsiniz. Bu bakım ürünlerini bir kabın içine koyun ve karıştırın. Oluşan karışımı saçlarınıza düzenli biçimde sürün. Saçınıza bone takmanız halinde bu bakım kremini sabaha kadar saçınızda bekletebilirsiniz. Saçınızda kremin sabaha kadar beklemesi daha etkili olacaktır.

Saçınızda uzama meydana gelsin istiyorsanız bunun için yağı düzenli olarak kullanmanız gereklidir. Saç uzatmak için ne yapmalı sorusunu merak ediyorsanız diğer etkili yöntem ise stresten uzak kalmak ve düzenli besleyici öğünlerle beslenmek etkili olacaktır. Protein ve vitamin ağırlıklı besinleri tüketmeniz halinde saçlarınız çok daha hızlı biçimde uzayacaktır. Bu şekilde kullanımda saçlarınız doğal ve sağlıklı bir görünüme de kavuşacaktır. Saçlarınızın uçlarındaki kırıkları düzenli olarak aldırmanız da saç uzaması konusunda etkili bir yöntemdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.