Vipbakim

Saçların Gür Ve Canlı Olmasını Sağlayan At Kuyruğu Bitkisinin Faydaları

Saçların Gür Ve Canlı Olmasını Sağlayan At Kuyruğu Bitkisinin Faydaları

Kadın ve erkeklerin büyük önem verdiği saçlarının cansız olması ve dökülmelerin sonlanmaması birçok farklı tedavi seçeneğini de gündeme getirdi. Bunlardan biri olan atkuyruğu bitkisi de güçsüz saçlara atkuyruğu çözümü olarak lanse edilmeye başladı.

Saçların sağlığı için gerekli olan birçok tıbbi tedavi olmasına rağmen atkuyruğu bitkisi de birçok kişinin tercihi oluyor. Atkuyruğu şampuanı ve atkuyruğu bitkisinden elde edilen kürlerle sonbahar aylarındaki saç dökülmelerinin önlenmesi mümkün olabiliyor.Bu bitkilerin kullanılması ve saçlara düzenli olarak bakım yapılması durumunda saçlardaki dökülmelerin azalacağı da kanıtlanmış oldu.

Atkuyruğu Bitkisinin Yararları

Saç bakımında olduğu gibi farklı amaçlarla kullanıldığında da etkisini gösteren atkuyruğu bitkisinin yararları şunlardır:

  • Gut hastalığına iyi gelir,
  • Akciğer ve kronik öksürük hastalıklarına faydalıdır,
  • Vücuttaki ödemleri atar,
  • İdrar yolları ve mesane iltihaplarını giderir,
  • Salisik asit içeriği sayesinde saç ve tırnak sorunlarını giderir,
  • Deri yaraları ve geç iyileşen yaralara çok faydalıdır,
  • Gargara olarak kullanılabilir,
  • İstem dışı idrar kaçırmaya iyi gelir,
  • Prostat sorunlarının giderilmesini sağlar.

Atkuyruğu Bitkisi Nasıl Kullanılır?

Atkuyruğu bitkisi birçok farklı kullanım imkanı bulunan bitkilerden biridir. Özellikle bitki çayı olarak kullanılan atkuyruğunu çay gibi kaynatılarak içilebilir. Gargara olarak kullanımında da çay şeklinde demlenir. Günde 3-4 bardak içebileceğiniz atkuyruğu çayı taze olarak demlenerek içilebilir.Atkuyruğunu bir diğer kullanma imkanı da tentür olarak kullanılmasıdır. D1 veya D2 şeklinde günde birkaç kez suyla inceltilerek kullanılabilir.

Atkuyruğu Otunun Zararları

Bilinen hiçbir zararı olmayan atkuyruğu bitkisini güvenle kullanabilirsiniz. Dilerseniz şampuanınıza katabilir, dilerseniz çay olarak demleyip saç diplerinize masaj yaparak kullanabilirsiniz.

Saçlara Nasıl Etkisi Var?

Saçların gür ve canlı olmasını sağlayan atkuyruğu kürlerini isterseniz hazır olarak satın alabilir, isterseniz kendi imkanlarınızda kürler hazırlayabilirsiniz. Özellikle birçok saç uzmanının önerdiği saç bakım ürünleri ile saçlar için atkuyruğu ürünleri kullanabilirsiniz.

Birbirinden farklı saç tipleri için etki eden bir doğal ürün olan atkuyruğu bitkisini Argan yağı ve Hint yağıyla birlikte karıştırarak da kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.