Vipbakim

Saçlarınızı Kuruturken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Saçlarınızı Kuruturken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Saçlar erkek ve bayanlar için son derece önemlidir. Bu sebeple saç sağlığı konusunda herkes oldukça özenli davranmakta ve uzmanların önerilerini dikkate almaktadır. Çünkü saçlar görselliğin en önemli anahtarı durumundadır. Sağlıklı, güzle ve hacimli saçlar insanların bulunduğu her ortamda dikkat çekmesini sağlamaktadır. Bu amaçla komple saç bakımı son derece önemlidir. Ve bu komple saç bakımı çiserinde saçların kurutulmasında oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Çünkü yapılan araştırmalar saçarlın en çok kurutma esnasında yıprandığı ifade edilmektedir. Tabi bu durumun ana nedeni saçların kurutulurken yanlış yapılan hareketlerden dolayıdır.

Saçları İdeal Kurutma Yöntemleri

Saçlar doğru ve önerilen şekildeler kurutulduğunda çok fazla yıpranma olmamaktadır. Bu sebeple saçları kuruturken dikkat edilecek hususlar oldukça önemlidir. Çünkü yanlış yapılan yöntemler saçarlın aşırı şekilde yıpranmasına ve kırılmasına yol açmaktadır. Bu hususlar ise şu şekildedir;

  • Saçlar oldukça ıslakken kurutulmaya çalışılmaktadır. Bu durumda kurutucuların daha uzun süre saçlarda dolanmasından sebep olmaktadır. Bu sebeple saçlar yumuşak havlularla ve yavaş hareketlerle mümkün olduğunca suyu iyice alınmalıdır.
  • Saç kurulanırken aynı noktaya uzun süre kurutucuları tutmak o bölgenin aşırı yıpranmasına sebep olmaktadır.
  • Saç kurutma esnasında oldukça yüksek ısılar seçilmektedir. Bu durum saçlar için son derece sağlıksızdır. Her saç tipine uygun ısı ayarlamaları tercih edilmelidir.
  • Saç kurutma makineleri seçiminde elektriklenmeyi önleyen iyonik kurutucular seçilmelidir.
  • Saç kurutma makinesi saçlara 30 cm mesafeden fazla yaklaştırılmamalıdır.
  • Kurutma işleminin tamamen bitmesi beklenmemeli kalan az nemden sonra saçlar saç tipine uygun taraflarla taranmalıdır.
  • Saç kurutma işlemi yapılırken parmaklar mutlaka kullanılmalıdır. Bu sayede ısını saç köklerine kadar ulaşması sağlanarak çok daha kısa sürede kurutma işlemi bitirilmektedir.
  • Saç kurutma işleminden sonra saç serumu kullanmak saçın kaybettiği nem ve parlaklığı kazanmasını sağlarken saç kökleri de beslenmiş olacaktır. Bu sayede kurutmanın olumsuz etkisinden tamamı ile kurtulmuş olunacaktır.
  • Saç kurutma işleminde üstten başlayarak saç uçlarına doğru bir kurutma en etkili ve saça en az zararı veren kurutma şeklidir. Sorunsuz saç kurutma işlemi ile saçların çok fazla yıpranmasının önüne geçilmiş olmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.