Vipbakim

Saçlarınızın Daha Hızlı Uzamasını Nasıl Sağlarsınız?

Saçlarınızın Daha Hızlı Uzamasını Nasıl Sağlarsınız?

Saçlarımızın daha iyi beslenmesi adına bir kaç yol uyguluyoruz. Aynı zamanda da saçların nem almasını, daha hızlı uzamasını sağlamak adına farklı yollarda bulunuyor ve farklı maskeler deniyoruz. Unutulmaması gerekilen bir durum var ki; hızlı saç uzatmak o kadar da kolay değil; ama bazı maskeler sonucunda ve aynı zamanda bazı bakımlar sonucunda, istediğiniz kadar saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatabilirsiniz. Saçlarınızın daha hızlı uzamasını nasıl sağlarsınız, diye sorduğumuz zaman; şunları yapmanız gerekecektir.

  • Düzenli Olarak Uçlarından Aldırmak

Saçlarını uzatmak isteyen kişiler için her ne kadar ters bir orantı oluyor gibi gözüküyorsa bile; saçlarınızı belirli aralıklarla, 3 ayda bir, kestirmek oldukça önemlidir. Bu sayede saçları bakımsız kısımları gittiği gibi, aynı zamanda uzaması da hızlanacaktır.

  • Yağ İle Saç Derisi Masajı

Bakıldığı zaman kimi insanlar; yağların, saç derilerine masaj yaparak saçı uzattığını söylerler. Her ne kadar doğru olsa bile, bir yerde saç derisini rahatlatmak ve aynı zamanda da saçların etkisinin hissedilmesini sağlamak da oldukça etkili olacaktır. Saçlar uzamasa bile; saç deriniz rahatlayacaktır.

  • Yumurta Beyazı

Bu tarif ile saçlarınıza bakım yaparak, hem kısa zamanda uzamasını sağlayacaksınız hem de sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olacaksınız. Evde 3 yumurta beyazını çırparak saçlarınızın derisine masaj yaparak yedirin ve 5-10 dakika bekleyin ve ardından yıkayın. Bu karışım sayesinde hem çok vitaminli bir şekilde saçlarınız uzayacak hem de yıpranmış görüntüsü kaybolacaktır.

  • Bol Su İçin

Su, vücudumuzun tamamını etkileyen besinler içermektedir. Bu bağlamda  da saçlarımıza hem canlılık kazandıracaktır hem de hızlı uzamasını sağlayacaktır. Güde 8 bardak su içen birisinin, saçlarının güçsüz olmasına olanak yoktur.

  • Saçlarınızı Az Fönleyin

Saçlarınızı ne kadar yıpratırsanız, saçlarınız size o kadar çok küsecektir. Ne uzayacaktır ne de güçlenecektir. Aksine kısa bir süre sonra saçlar eski gücünü kaybedecek ve uzamayacaktır. Bu bağlamda ise; saçlarınızı fazla yıpratmamalısınız.

  • Protein Alın

Daha çok kırmızı et, süt ve süt ürünleri, balık ve yumurta tüketerek; saçlarınızın sağlıkla ve hızla uzamasını sağlarsınız. Protein, saça oldukça faydalıdır be aynı zamanda saçın uzaması için gerekli besinleri sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.