Vipbakim

Bakımlı Ve Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

Bakımlı Ve Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

Günlük hayatımızda içerisinde belki de bizlerin en çok ihtiyacı olan eylemlerden birisi; bakım yapmaktır. Bir kadın olarak olsun ki belki de bazen bir erkek olarak da olsun bakım yapmak bizlerinde keyfini yerine getiren en büyük eylemlerden birisidir. Her ne kadar her gün yapamıyor olsak bile; kimi zamanlarda oldukça sık bir şekilde yapabiliyoruz. Sağlıklı saçlar için öneriler olarak baktığımız zamanda ise birçok önerinin saçımıza uygun olduğunu görebiliyoruz. Sizlerde saçlarınız için öneriler istiyorsanız; yazının devamını okuyabilirsiniz.

Masaj Yapın: Masaj her şekilde vücudumuza dingin gelen eylemlerden birisidir. Özellikle de yorgun olduğumuz zamanlarda, vücudumuzu çok rahatlatıyor ve aynı zamanda kendimize getiriyor. Aynı eylem saç diplerimiz içinde geçerlidir; duşta iken saçlarınızın diplerine masaj yapın ve saçlarınızın daha sağlıklı uzadığını görün.

Kestikçe Sağlıkla Uzar: Saçlarımız her türlü işlemden sonra kendilerini bir şekilde bakımsız ilan ederler ve aslında bizlerde saçlarımızı bu bakımsızlıktan dolayı korumaya çalışırız. Her 3 ayda bir saçlarınızı uçlarından kestirerek; hem sağlıklı hem de hızlı uzamasını sağlayabiliriz.

Saç Kremi Uygulayın: Saç kremi uygulamak, saçlarımızın sağlıklı gözükmesi adına oldukça etkili bir yöntemdir. Her banyodan sonra saçlarınıza saç kremi uygulayarak canlı ve parlak saçlara kavuşun ve bu canlılıkla saçlarınızın sağlıklı uzamasını sağlayın.

Saç Şekillendiriciler: Saçlarınızı en çok ne yıpratan şeyin ne olduğunu merak ediyorsunuz. Sorunuzun cevabı oldukça basittir. Yapmanız gereken şey, saç şekillendiriciler ile vedalaşmak olacaktır. Hem saçlarınızı kırmayacak hem de sağlıklı uzamasına bir adım atmış olacaksınız.

Saçınıza Soğuk Su Etkisi: Saçlarınızı banyodan çıkmadan soğuk su ile yıkayın. Bu sayede saç sıcaktan biraz olsun uzaklaşacaktır ve nem saçınıza hapsolacaktır. Aynı zamanda soğuk su saçlarınızın canlı görünmesini ve aynı zamanda parlamasını sağlayacaktır.

Yastık Kılıfına Dikkat Edin: Uzmanlara göre pamuklu olan yastık kılıfları saçlarınızın çok daha fazla dökülmesine neden olacaktır. Sürekli olan dökülen saçlar bildiğiniz üzere uzamaya engel olacaktır. Yine uzmanlara göre saten yastık kılıfları bu bakımdan dolayı çok daha sağlıklı olacaktır ve daha sağlıklı olan saçlar daha çabuk uzayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.