Vipbakim

Şampuan Olmadan Saçınızı Nasıl Yıkayabilirsiniz?

Şampuan Olmadan Saçınızı Nasıl Yıkayabilirsiniz?

Eğer doğal olarak kıvırcık veya dalgalı saçlarınız varsa, tipik şampuanı kullanmaktan kaçınmanın birçok nedeni vardır. Şampuan içermeyen saçları temizlemek, doğal dolgunluk ve vücut ile düz bir saç telini ve hatta şampuanlanmış dalgalı bir doku verebilir. Çoğu şampuan, kıvırcık saçlar için oldukça zararlı olan sert ve kuruyan sülfatlar içerir.

Şampuan Yapılmadan Önce Hazırlanın

Kullandığınız saç ürünlerinin şampuan olmadan çıkarılamayacağını açıklığa kavuşturmanız gerekir. Saçta bulunan silikonları veya mumları temizlemek için bir sülfat şampuanı kullanın. Ayrıca, bölünmüş uçlarınız varsa saçınızı düzeltin. Saçınızın şampuan yapılmaması için 2-4 hafta sürecektir. İlk önce daha da kötüleşebilir. Saç uzun vadeli bir projedir ve sağlığını kazanması birkaç hafta sürebilir.

Saçlarınızı Bir Şampuan Değiştiricisiyle Yıkayın

Yağlı olmayan kıvırcık veya dalgalı saçlar için: Saç derinize kremi dağıtın ve kafa derisine parmaklarınızın ucuyla masaj yapın. Bu, başınızdaki deriyi temizleyecek ve kepekten kurtulacaktır. Sonra iyice durulayın. Bu adımı her gün yapmak yeterlidir. Düz tüyler veya yağlı saçlar için: Sert şampuan yerine ev ilaçlarını kullanmayı düşünün. Bunların hepsi saçlara biraz kurumuş olabilir, bu nedenle daha sonra durumunuzu kontrol edin.

Saçlarınızın Tamamında Nemlendirici Bir Kremi Dağıtın

Saçınızı yıkamak için karbonat kullanıyorsanız bu adımı atlayın; bunu yapmak için bir sirke durulayın. Parmaklarınızı veya geniş dişli tarağı kullanmayın. Kafanızın bir tarafında küçük bir saç bölümünü alın ve aşağıdan yukarı doğru çözün. Bütün saçlarınız taranana kadar tekrarlayın. Ekstra nem için saç kremi beş dakika kadar saçınıza otursun.

saç yıkamak

Kısa süreli silikonlar saçları daha şık ve daha az kıvrımlı hale getirir, ancak uzun vadede kıl şaftını kaplayacak ve saçların saman haline gelmesine neden olan nemi sızdıracak, daha az tanımlanacak ve kıvırcık olacaktır. Silikonları ve mumları temizlemenin tek yolu, sert, kuruyan bir sülfat şampuanı kullanmaktır. Oldukça ticarileştirilmiş saç ürünlerinin çoğu (Pantene, Garnier Fructis, Aussie, Tresemme, Sunsilk) silikonları içerir. Bununla birlikte, bir silikonun önüne “PEG” sahipse, suda çözünür ve birikmeyecektir.

Bir Jöle Veya Köpük Uygulayın Ve Duştan Sonra Islak Saçlara Bırakın

Doğruysa saçlarınızın kurumasına izin verin. Daha ipuçları ve püf noktaları için kıvırcık saçlarla ilgili bu makaleyi okuyun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.